Меню
 
Головна arrow Новини
Що слід знати про грип і як від нього вберегтися? На ці та інші запитання, які стосуються теперішньої ситуації із поширенням застудних захворювань в області, 10 січня давали відповіді в телеефірі «UA: Чернігів» начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко та завідувачка інфекційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Світлана Ворона.

Враховуючи поширення на Чернігівщині випадків сезонних застудних захворювань і, зокрема, грипу, медики області постійно досліджують ситуацію із цими недугами. За словами Петра Гармаша, інформація щодо ГРВІ та грипу акумулюється у ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Так з початку епідемічного сезону на застудні хвороби захворіли 64630 жителів Чернігівщини, з яких 42781 дитина. «Протягом останнього тижня зафіксовано 5792 випадків захворювань, з яких 3191 серед дітей. За цей період госпіталізовано 247 людей (171 дитина). На жаль, від ускладнень грипу померло 4 людини, зокрема одна вагітна жінка, – зазначив Петро Гармаш. – Ці пацієнти не були щеплені проти грипу. Всі випадки смерті клінічно розглядаються і за результатами досліджень будуть прийматися рішення, обов’язкові для виконання медичними працівниками. Згідно з дослідженнями, в області циркулює грип штаму АН1N1, тобто такий, що ми висівали протягом епідемічного сезону 2009-2010 років. Подібний спалах спостерігався на Чернігівщині і у 2016-2017 роках, коли від ускладнень померли 24 людини».

Як зазначила Світлана Ворона, грип штаму Н1N1 «Мічиган» має агресивні властивості, швидкий прогресивний перебіг захворювання, а на третій – четвертий день у хворого можуть виникнути ускладнення, зокрема, тяжка полісегментарна пневмонія, що характеризується високою температурою (до 40градусів і яка не знижується навіть при лікуванні жарознижуючими препаратами), кашлем, задухою, болем у горлі, кровохарканням, серцебиттям. «Таких пацієнтів слід госпіталізувати, особливо тих, хто належить до групи ризику, зокрема, вагітних жінок та людей із хронічними недугами. Водночас грип може протікати по-різному, – запевняє Світлана Ворона, – у легкій формі у молодих людей, що можуть лікуватися в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря. А хворі із середнім та важким ступенем захворювання задля уникнення ускладнень повинні бути направлені до стаціонару. Летальні випадки грипу пов’язані із важким перебігом інфекції та пізнім зверненням за медичною допомогою, коли приєднується вторинна бактеріальна інфекція».

У свою чергу Ігор Даниленко зауважив: жоден дзвінок стосовно скарг, характерних для застудних хвороб, що надходить на номер103, не залишається поза увагою. «Зокрема, коли телефонують батьки маленьких дітей наші бригади обов’язково виїжджають за викликом і у разі потреби наполягають на госпіталізації. До дорослих застосовується індивідуальний підхід з огляду на його фізичний стан та самопочуття. Відтак пацієнт повинен бути готовим до госпіталізації, якщо її йому запропонували, бо «швидка» не повинна займатися лікуванням грипу, лише зменшенням загрозливої симптоматики», – сказав Ігор Даниленко.

Гості у студії наголосили – у разі появи характерних для грипу симптомів необхідно мати постійний телефонний зв’язок зі своїм сімейним лікарем, педіатром чи дільничним терапевтом, бо у більшості випадків саме спеціаліст первинної ланки може порекомендувати дійові методи терапії та догляду за таким хворим, зважаючи на небезпеку самолікування. Також фахівці зазначили, що нині в області епідемії грипу немає, адже стан захворюваності громадян на 30% нижчий за епідемічний поріг, по Чернігову він перевищений на 16%. Крім того медики дали рекомендації: аби не заразитися на сезонні застудні захворювання необхідно уникати місць скупчення людей, дотримуватися правил особистої гігієни, здорового харчування, провітрювати житлові приміщення. А при перших симптомах застуди звертатися до сімейного лікаря, причому слід потурбуватися і про укладання із ним декларації, хто цього ще не зробив.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів