Меню
 
Головна arrow Новини
Виставка до Дня стоматолога

9 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день стоматолога. З цієї нагоди в Чернігівській обласній науковій медичній бібліотеці представлено тематичну виставку, на якій презентовано літературу з інформацією про хвороби порожнини рота та зубів і методи їх лікування.

Україна відзначає цю дату з 1993 року. Але чому Міжнародний день стоматолога святкується 9 лютого? Справа в тому, що в цей день християни західного обряду згадують святу мученицю Аполлонію Олександрійську. Жінку, яка жила в ІІІ столітті від Різдва Христового, катували, змушуючи відректися від християнства. Але Аполлонія витримала випробування вірою. А коли їй пообіцяли, що спалять на вогнищі, Аполлонія сама зробила крок у вогонь.

Символом Аполлонії і донині залишилися щипці і вирвані зуби, адже саме так катували християнку. Існує повір'я - якщо Аполлонія сама витерпіла зубний біль, то вона може допомогти і віруючим, потрібно лише вимовити «Santa Apollonia!», закликаючи святу звернути увагу на твої муки, і біль відступить.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів