Меню
 
Головна arrow Новини
У Новгород-Сіверській центральній районній лікарні працюють над своєчасним виявленням раку.

Щороку у 70-80 мешканців Новгород-Сіверщини ця недуга виявляється вперше, а майже у третини з них – вже на пізніх стадіях. Втім, навіть за таких обставин, відразу розпочавши лікування, дотримуючись усіх рекомендацій лікарів та змінивши спосіб життя, хворі здатні позбутися хвороби або досягти тривалої ремісії, а відтак - продовжувати жити і працювати.

У медичних закладах Новгород-Сіверського працюють над раннім виявленням передракових захворювань, раку та інших соціально значущих хвороб. Це – флюорографія, мамографія, онкопрофогляди тощо.

КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ» – одна з лікарень, де жінки можуть пройти скринінгову мамографію. Методикою її виконання володіють і рентгенлаборанти, і, зокрема, лікар-рентгенолог Юлія Шавша, яка пройшла курси тематичного удосконалення з мамографії у Харківській академії післядипломної освіти. Вона розповідає: «Протягом січня мамографічне обстеження пройшли 65 жінок. Серед патології, що була виявлена, вже є випадок раку молочної залози, а також фіброаденома та киста молочної залози. Пацієнтки дообстежені в обласному онкодиспансері, діагнози підтвердились, жінки проходять лікування». За інформацією Юлії Шавші, із числа обстежених тільки 6 жінок були направлені лікарями «первинки». Тож онконастороженість та своєчасне обстеження молочних залоз у жінок повинні мати місце на всіх рівнях надання медичної допомоги і перш за все – на первинному і далі – під час надання спеціалізованої допомоги.

Голова протиракової комісії ЦРЛ Наталія Коленченко наголосила на необхідності зробити для населення доступною інформацію про можливість обстеження, а відтак раннього виявлення патології. Це мають робити і фельдшери ФАПів, і лікарі, з якими люди підписали декларацію. «Бо якраз своєчасне звернення до лікарів, обстеження та виконання лікарських рекомендацій, – наголосила Наталія Коленченко, – допоможуть перехилити важелі життя у бік здоров'я!»
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів