Меню
 
Головна arrow Новини
Стандарти паліативних закладів, розроблені ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги».

1. Рекомендована кількість ліжок у хоспісі або у відділенні паліативної та хоспісної допомоги – 20-25. Інтер’єр повинен бути затишним і естетично привабливим, оформленим картинами, квітами тощо, максимально наближеним до домашніх умов, коридори повинні мати поручні. Має бути двір або сад для прогулянки хворих.

2. Основна кількість палат повинні бути одномісними (декілька двомісних), у палатах мають бути телевізори та передбачені умови для перебування родичів паліативного хворого, у тому числі цілодобового, наявність санітарного вузла (туалет та душ). Наявність функціональних ліжок з протипролежневими матрацами. Наявність біля ліжка або у палаті кнопки термінового виклику медичного працівника.

3. Має бути забезпечено безперешкодний доступ ліжка та візка у палати та інших приміщень (відсутність порогів) і на вулицю (наявність ліфта, пандусів тощо).

4. Необхідно передбачити і оснастити спеціальні приміщення для маніпуляцій, перев’язок, зберігання наркотичних знеболюючих лікарських засобів, складування м’якого інвентарю, постільної білизни, розхідних матеріалів, обладнання і засобів догляду тощо.

5. Наявність окремої кімнати для роботи психолога та/або розмов з родичами.

6. Наявність спеціального місця або окремої кімнати для молитов і відправлення релігійних потреб пацієнтів, роботи медичного капелана та священнослужителів різних конфесій.

7. Наявність окремої кімнати для розігріву або приготування їжі.

8. Наявність окремої кімнати для роботи волонтерів.

9. Наявність «холодної кімнати» для тимчасового перебування тіла померлого хворого.

10. Наявність у штаті закладу лікарів та медичних сестер, які пройшли спеціальне навчання з питань паліативної та хоспісної допомоги, психолога, соціального працівника.

11. Здійснення знеболення (відповідно до міжнародних стандартів).

12. Наявність ліцензії на психотропні препарати.

13. Відсутність запаху.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів