Меню
 
Головна arrow Новини
У 2019 році продовжується практика проведення моніторингових візитів обласних фахівців до медичних закладів районів та міст області з питань протидії соціально - небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД).

Так, 5 лютого моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном ознайомилася із поточним станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Бахмацькому районі. У обговоренні результатів зустрічі взяла участь голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяною Неділько.

У ході візиту були відвідані Бахмацький районний Центр ПМСД, поліклініка та стаціонар Бахмацької ЦРЛ, проведені обговорення з колективами цих закладів.

Під час візиту відмічено, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, поліпшуючи матеріальну базу закладів, умови перебування хворих та роботи медиків.

Так, у ЦРЛ відкрито сучасний кабінет «Довіра», функціонує сайт АРТ, проводиться тестування швидким тестами на ВІЛ. У ЦПМСД обладнано місце для збору мокротиння від хворих з довготривалим кашлем, збільшено кількість обстежених та активно проводиться профілактика туберкульозу серед осіб з ВІЛ-позитивним статусом.

Однак, за даними моніторингу 2018 року у районі зареєстровано зростання захворюваності на туберкульоз (+20%), поєднану патологію ТБ/ВІЛ (+52%) та високі рівні смертності від цих недуг. Напруженою є епідситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу: протягом 2016-2018 років збільшується захворюваність та смертність, зростає рівень інфікованості. І це відбувається при недостатньому обстеженні населення на ВІЛ (за 2018 рік обстежено всього 2,7% від населення району).

Обласні фахівці звернули увагу на необхідності покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Також було наголошено на важливості здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів