Меню
 
Головна arrow Новини
Психіатрична допомога в області

Враховуючи актуальність проблеми надання психіатричної допомоги населенню Чернігівщини, в КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» проведено підсумкову нараду щодо надання 2018 року психіатричної допомоги жителям області. Участь у нараді взяли начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, а також психіатри та наркологи зі спеціалізованих профільних медичних закладів Чернігівщини.

На нараді головну увагу приділено виробничим питанням, дій щодо співпраці між амбулаторною та стаціонарною службами, а також проблемам реформування галузі.

Як зазначив головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко, служба останніми роками незадовільно фінансується, що не дає можливості виконання діючих сучасних вимог, зокрема, у плані рекомендацій міжнародних правозахисних організацій та органів прокуратури до стану утримання психічно хворих.

Приєднана до обласна психоневрологічна лікарня наркологія практично не має нормативної бази. Штучно роз’єднані протягом багатьох десятиріч амбулаторна і стаціонарна наркологічна служба нарешті отримала змогу наступності в роботі та розпочалося створення цілісної міжсекторальної системи охорони психічного здоров’я.

Крім того, в незадовільному стані знаходиться дитяча психіатрія в області, вона стигматизована та розсереджена серед різних відомчих та приватних закладів. А це не дає можливості активно впливати на показники захворюваності. Допомога де-факто надається в обласній дитячій лікарні, втім, це відповідає напрямку Концепції розвитку психіатричної служби до 2030року.

Також Володимир Ященко наголосив, що понад 20% ліжок у стаціонарі зайнято соціальними хворими, які потребують лише догляду у спеціалізованих інтернатах, місць у яких катастрофічно не вистачає.

На звіт Володимира Ященка відреагував начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, який пообіцяв, що нинішнього року буде посилено увагу до проблем галузі, особливо у плані умов до утримання хворих.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc