Меню
 
Головна arrow Новини
Протягом січня 2019 року лікарі медичних установ області виписали 50 442 рецепти на отримання «доступних ліків» за відповідною урядовою програмою. Розмір відшкодування вартості цих ліків аптечним установам перевищив 1,9 мільйона гривень. Середня вартість рецепта становить 51,95 гривні.

Як зазначив інтернет-виданню «Чернігівський монітор» начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, кількість звернень за «доступними ліками» в області постійно зростає. І це пряме свідчення ефективності президентської програми реформування медицини в цілому та реалізації даного урядового проекту зокрема. Адже тільки на Чернігівщині понад півмільйона хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет 2 типу одержали за цією програмою медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою.

Програма «Доступні ліки» стартувала 2017 року. Тоді на її фінансування з державного бюджету виділено для Чернігівської області 18,8 мільйона гривень, а вже минулого року – 31,6 мільйона. Кількість аптечних закладів – учасників програми збільшилася з 136 у 2017 році до 181 у 2018-му.

Так реалізація програми триває: за 15 днів лютого виписано 28707 рецептів майже на 2 мільйона гривень. Всього ж на реалізацію в області програми «Доступні ліки» у першому кварталі нинішнього року надійшло з держбюджету понад 6,6 мільйона гривень.

У квітні адміністрування програми буде передано до Національної служби здоров’я України, яка напряму співпрацюватиме з аптечними установами.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc