Меню
 
Головна arrow Новини
19 березня проведено моніторинговий візит обласних фахівців ТБ/ ВІЛ служб на чолі із начальником Управління охорони здоров’я ОДА Петром Гармашем та головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном до медичних закладів Семенівського району.

У ході візиту відвідані Семенівський районний центр ПМСД та Семенівська центральна районна лікарня. Проаналізована робота фтизіатричного кабінету, кабінету «Довіра» ЦРЛ та сімейної ланки центру ПМСД щодо виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та надання медичної допомоги. Відзначено, що керівництво району продовжує приділяти належну увагу поліпшенню матеріальної бази закладів, умовам перебування хворих та роботи медиків. Рекомендації попереднього візиту від 6 вересня 2018 року в цілому виконані. Значну роботу провели головний лікар центру ПМСД Таіса Іваненко та головний лікар ЦРЛ Світлана Расулова.

Так, у ЦПМСД побудований з урахуванням усіх необхідних вимог майданчик для збору мокротиння, а у ЦРЛ він дооблаштований у відповідності до положень інфекційного контролю. Це один із найкращих варіантів щодо облаштування місць збору мокротиння серед районів області.

У ході візиту відмічені позитивні зрушення: покращилася робота з профілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, у ЦПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз, практично здійснюється скринінгове анкетування населення для визначення наявності ризиків і симптомів, які потребують подальшого обстеження для виключення діагнозу туберкульоз. У ЦРЛ забезпечене контрольоване лікування хворих з ТБ за місцем їх проживання. На достатньому рівні проводиться тестування на ВІЛ населення району, у т.ч. швидкими тестами. Налагоджена робота по забору і доставці зразків крові до Центру протидії ВІЛ-інфекції СНІДу для проведення імунологічних досліджень.

Під час спілкування із колективами закладів обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо відкриття найближчим часом сайту АРТ на базі кабінету «Довіра», що буде зручно для хворих і вони зможуть отримувати увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг, не виїжджаючи із району. Також активно обговорювалися питання щодо подальших шляхів реформування медичної галузі, досягнення та проблеми, які потребують покращення і вирішення. Петро Гармаш відповів на запитання та детально розповів про подальші необхідні кроки щодо проведення реформування медичної галузі у районі .

У обговоренні результатів зустрічі взяли участь голова Семенівської районної ради Василь Малкович, в.о. голови Семенівської районної державної адміністрації Станіслав Черниш, заступник голови Семенівської міської ради з гуманітарних питань Олександр Кравцов.

Візити відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc