Меню
 
Головна arrow Новини
«Настав час подолати туберкульоз!» – флешмоб, присвячений Всесвітньому дню бороти з туберкульозом, 24 березня у Чернігові провели Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру разом із представниками медичної спільноти області та громадською організацією «Чернігівська МЕРЕЖА».

Флешмоб мав за мету привернути увагу широких кіл громадськості до проблеми поширення сухот в регіоні, роз’яснення чинників, що впливають на зараження людини туберкульозом, а також методи його ранньої діагностики та профілактики. Тому на місці проведення флешмобу (ТЦ «Голівуд») розташувалися пересувні цифровий флюорограф та лабораторія, в якій можна було пройти швидкі тести на ВІЛ-інфекцію. За словами організаторів заходу, ВІЛ-інфекція і туберкульоз – небезпечні інфекційні захворювання, що останнім часом мають схильність до поєднання, відтак їх слід розглядати комплексно. Це і підтвердили результати анкетування серед громадян, які відповідали на тестові запитання. Як з’ясувалося, більшість із них обізнані із симптоматикою цих захворювань і намагаються слідкувати за своїм здоров’ям. А для тих, хто обрав саме цей день для позбавлення шкідливих звичок, наприклад, тютюнокуріння, учасники заходу пропонували обміняти цигарки на цукерки та контрацептиви.

Відвідувачі флешмобу активно долучилися до проходження діагностичних досліджень. І як сказала одна із жительок Чернігова: «Дуже добре, що така діагностика сама прийшла до людей, адже про те, щоб самостійно звернутися до поліклініки задля проходження флюорографії, іноді навіть і не згадуєш. А тут все на місті, причому результат отримуєш одразу».

Учасників флешмобу можна було одразу побачити серед інших відвідувачів ТЦ «Голівуд», адже всі вони, зокрема, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун одягнули білі футболки з логотипами, що закликають не нехтувати профілактичними заходами з попередження туберкульозу. Активну участь у заході взяли і діти, що оздоровлюються у спеціалізованому санаторії «Зелений Гай», які підготували цікаві танцювальні номери, злагоджено і завзято виконували синхронні рухи під оплески численних глядачів.

По завершенні флешмобу десятки білих повітряних кульок, як символи чистоти намірів у подоланні туберкульозу, здійнялися у небо. Отже, флешмоб «Настав час подолати туберкульоз!» досяг своєї головної мети, долучивши до проведення небайдужих громадян.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc