Меню
 
Головна arrow Новини
7 квітня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день здоров’я.

Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись 1948 року, ВООЗ об'єднала у своїх лавах 191 країну світу.

Мета відзначення цього дня – привернути увагу широких кіл громадськості, представників владних структур різних рівнів – від урядів країн і до органів місцевого самоврядування – до проблем збереження здоров’я, роз’яснення причин появи соціально значущих та небезпечних захворювань, популяризація засад здорового способу життя заради збереження людства та позитивного впливу на демографічну ситуацію у різних країнах світового співтовариства.

Кожного року відзначення Всесвітнього дня здоров’я спрямовується на окремі соціально важливі аспекти здоров’я, такі як охорона материнства і дитинства, подолання поширення онкологічних, серцево-судинних захворювань, вплив клімату на відтворення людства, медична допомога постраждалим від стихійних лих та техногенних катастроф тощо.

Особливої актуальності Всесвітній день здоров’я набуває саме в Україні, уряд якої працює над створенням ефективної системи громадського здоров’я – практично нового етапу розвитку сучасної медицини з профілактики захворювань та прищеплення громадянам засад здорового способу життя.

Так, з 6 квітня в Україні проходитиме Тиждень громадського здоров’я, що відбудеться на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України. Зокрема, у його порядку денному передбачено низку просвітницьких заходів, спрямованих на боротьбу із тютюнокурінням, аспектам реформування вітчизняної системи крові, дотриманню здорового харчування, подоланню епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, а також реформуванню системи охорони здоров’я України.

На Чернігівщині всі медичні заклади долучаться до проведення Всесвітнього дня здоров’я та Тижня громадського здоров’я – лекції фахівців, бесіди із пацієнтами щодо дотримання правил здорового способу життя, просвітницькі акції із залученням пропагандистів виваженого ставлення до свого здоров’я – стануть невід’ємною частиною великої роботи, спрямованої на усвідомлення громадян простої істини, що здоров’я – неоціненний дар і він вартий щоденної праці по його збереженню.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc