Меню
 
Головна arrow Новини
11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Відзначення цього дня ініційовано ВООЗ 1997 року для увіковічення пам’яті лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше у 1817 році клінічно виявив та описав це захворювання центральної нервової системи.

Нині у світі на хворобу Паркінсона хворіють від 65 до 180 осіб на 100 тисяч населення, близько чотирьох мільйонів таких хворих тільки в США. А через кілька років, за прогнозами ВООЗ, таких хворих буде дев’ять мільйонів. В Україні цю хворобу мають щонайменше 70 тисяч людей.

Мета відзначення цієї дати – підвищення поінформованості населення про хворобу Паркінсона, методи підтримки хворих і членів їхніх сімей, а також поширення обізнаності громадян щодо профілактики цієї, на жаль, невиліковної хвороби.

Як правило, хвороба розвивається після 40 років, але можливі випадки початку захворювання і в більш ранньому віці. Загалом хвороба Паркінсона – хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи. Відтак хвороба супроводжується тремтінням рук, сповільненістю рухів, скутістю, болями, порушенням рухової динаміки і психіки, депресією, апатією, розладами сну, проблемами із пам’яттю.

Ця недуга призводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Походження первинного паркінсонізму залишається до кінця не з’ясованим. Медикам лише відомо, що прояви хвороби зумовлені дегенерацією нервових клітин у ділянці головного мозку.

Помітивши у себе чи у когось з близьких ознаки хвороби, необхідно насамперед звернутися до сімейного лікаря. У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти з хворобою Паркінсона можуть тривалий час продовжувати активне життя. А от ефективну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар-невролог.

Так, у фонді Чернігівської обласної наукової бібліотеки є література, в якій розповідається про хворобу Паркінсона, її лікування та профілактику. Відтак із цими матеріалами всі охочі можуть ознайомитись у будь-який час.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc