Меню
 
Головна arrow Новини
Моніторинговий візит у Новгород-Сіверський район

9 квітня моніторингова група на чолі з начальником Управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном ознайомилась із поточним станом справ щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Новгород-Сіверському районі.

Зокрема фахівці відвідали фтизіатричний кабінет, кабінет «Довіра», центр ПМСД та відмітили, що адміністрація району та медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, покращенню матеріально-технічної бази, умов перебування хворих і діяльності медичного персоналу закладів. Так у ЦРЛ функціонує сучасний кабінет «Довіра» із оснащеним маніпуляційним кабінетом, вже третій рік працює сайт АРТ-терапії, яким послуговується близько 60 пацієнтів, проводиться тестування на ВІЛ швидкими тестами. Помітно поліпшилась матеріальна база фтизіатричного кабінету ЦРЛ, а також обладнаний майданчик для збору мокротиння. Ефективно працює реєстр ТБ.

Однак стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію у районі залишається високим – 537,4 на 100 тис. населення, тоді як по області – 414,2. Викликає стурбованість і висока питома вага ко-інфекції у структурі захворюваності на туберкульоз – 27,8% та частка рецидивів – 33,3% (у 2017р. – 14,3%), а також рівень інфікованості ВІЛ – 1,33%, у той час як у 2018році обстежено на ВІЛ лише 2,3% населення району.

Фахівці моніторингової групи звернули увагу на необхідність покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу як серед осіб із груп високого ризику, зокрема «заробітчан» та учасників АТО, так і серед усього населення. Також було наголошено на важливості здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі, як менш затратного, але ефективного методу.

У обговоренні результатів візиту взяла участь заступник голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації Неля Чугаєва.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc