Меню
 
Головна arrow Новини
Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я на Чернігівщині пройшов ефективно та змістовно.

Мета цієї урядової ініціативи – поширення серед населення інформації з питань здорового способу життя, роз’яснення причин виникнення соціально небезпечних захворювань, прищеплення громадянам необхідності слідкувати за своїм здоров’ям, а також роз’яснення широкому загалу принципів роботи центрів громадського здоров’я.

Так протягом тижня з 6 по 13 квітня в закладах системи охорони здоров’я, освіти та культури області проведено низку тематичних інформаційно-просвітницьких заходів (лекції, семінари, засідання «за круглим столом», конкурси, ігри, змагання тощо) з актуальних питань громадського здоров’я. Відтак медичні працівники Чернігівщини з метою усвідомлення громадянами життєвої необхідності у здоровому способі життя виступили на радіо, розмістили статті у регіональних друкованих та інтернет-виданнях. Окрім того, ними проведено групові лекцій, індивідуальні бесіди з громадянами, ініційовано проведення тематичних вечорів та круглих столів за різними аспектами громадського здоров’я.

Зокрема, у КНП «Чернігівська міська лікарня №2» до Всесвітнього дня здоров’я почала роботу «Школа здоров’я» за напрямками боротьби із гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом та онкопатологією шкіри. У дитячому протитуберкульозному санаторії «Зелений Гай» проведено конкурс малюнка «Здоровим бути здорово!», а також квести щодо небезпеки тютюнокуріння, театралізоване дійство «Ключі від здоров’я».

До Всеукраїнського тижня громадського здоров’я долучилися і медичні училища та коледжі, в яких проведено флешмоби, спортивні змагання, «ярмарки здорового харчування», оформлено тематичні виставки у бібліотеках. Зокрема, студентами Прилуцького медичного училища проведено вуличну акцію «Школа сприяння здоров’ю», під час якої громадянам вимірювали артеріальний тиск, визначали антропометричні показники та поширювали агітаційну друковану продукцію щодо профілактики захворювань та пропаганди здорового способу життя.

У закладах загальної середньої освіти Чернігівщини проходили виховні години, бесіди за участю як медичних працівників, так і педагогів, тематичні години спілкування за такими темами, як «У твоїх руках твоє здоров’я і життя», «Твоє життя – твій вибір. Здоров’я та здоровий спосіб життя», «Їжа та здоров’я», «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя». Крім того, організовано тренінги «Обираємо здоровий спосіб життя», «Раціональне харчування, як запорука здорового способу життя» та засідання за круглим столом «Моє ставлення до шкідливих звичок». А ще відбулася інтерактивна подорож «Зелена аптека. Лікарські трави Чернігівщини».

Всеукраїнському тижню громадського здоров’я приурочено і низку інших заходів. Так у КДЮСШ №1 проведено Відкритий чемпіонат області з шахів і шашок для юнаків та дівчат, молодших за 14 років, в обласному молодіжному центрі відбулися лекції для слухачів та тренінги щодо популяризації здорового способу життя серед молоді.

В бібліотечних закладах області презентовано книжкові виставки до Всесвітнього дня здоров’я, викладено літературу по поширенню знань щодо здорового способу життя. Зокрема, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка пройшов тренінг «Пароль до довголіття».

А у Чернігівському музичному коледжі ім. Л. М. Ревуцького та Ніжинському коледжі культури і мистецтв ім. М. Заньковецької відбулися Всеукраїнські уроки громадського здоров’я «Формування здорових звичок».

Таким чином, проведення на Чернігівщині численних заходів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, свідчить, що турбота про громадське здоров’я – справа шляхетна і вона стосується всіх і кожного.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc