Меню
 
Головна arrow Новини
Три десятиліття на варті здоров’я: виповнюється 30 років з дня заснування Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення. З цієї нагоди 23 квітня у Чернігові відбулися урочистості та науково-практична конференція, присвячена сучасним методам лікування та реабілітації учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Минуло 33 роки відтоді, як Україна стикнулася із неконтрольованим «мирним» атомом, що внаслідок техногенної катастрофи розділив наше життя на «до» і «після» Чорнобиля. У період трагедії на ЧАЕС ані суспільство, ані медики, ані влада навіть не уявляли, що наслідки катастрофи даватимуться взнаки і у наш час. Але передбачали, що здоров’я і життя тих, хто ліквідовував аварію та люди, що опинилися у зоні радіаційного опромінення, потребуватимуть як ретельного діагностичного обстеження, так і тривалого лікування та реабілітації. А для цього необхідно було створити окремий медичний заклад, який би опікувався цими проблемами.

З історії становлення Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення відомо, що відповідним наказом у серпні 1989 року на східній околиці Чернігова було створено обласний діагностичний центр з лабораторним комплексом. Згодом у ньому відкрили ендоскопічне відділення, імунологічну лабораторію та відділення променевої діагностики. А вже 1994 року діагностичний центр реорганізували в Чернігівський обласний центр (спеціалізований диспансер) радіаційного захисту населення по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Після введення в експлуатацію третього корпусу у 1995 році відкриті поліклінічні відділення для дорослих і дітей, стаціонарні відділення (психоневрологічне та дитяче) на 120 ліжок, тоді ж із обласної дитячої лікарні до центру була переведена обласна медико-генетична консультація. Теперішню назву заклад отримав у 2001 році, з чого і почався сучасний відлік його діяльності.

Нині Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення – потужний клініко-діагностичний комплекс із сучасним обладнанням та відділеннями, що надають допомогу не тільки ліквідаторам аварії на ЧАЕС та членам їхніх сімей, а і жителям всієї області. У ньому функціонують диспансерне (поліклінічне) відділення для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,стаціонарні відділення (психоневрологічне на 40 ліжок та терапевтичне на 30 ліжок), диспансерне відділення спортивної медицини, відділення променевої, ендоскопічної та функціональної діагностики, кабінет спектрометричних досліджень, фізіотерапевтичний кабінет, лабораторія клінічної діагностики, обласна медико-генетична консультація, відділення медичної статистики та ведення Державного реєстру осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У закладі працюють 38 досвідчених лікарів, понад 80 середніх медичних працівників, майже 100 представників молодшого медичного та обслуговуючого персоналу.

ОРЦРЗОН користується заслуженою повагою як серед тих, хто у ньому лікується та перебуває на диспансерному обліку, так і серед представників медичної спільноти Чернігівщини та місцевої влади. Тому і не дивно, що на урочистості з нагоди 30 річчя закладу привітати його колектив прийшли головні лікарі обласних лікувально-профілактичних закладів,районних центрів ПМСД,керівництво громадських організацій, що опікуються правами чорнобильців. Зокрема, привітання прозвучали з вуст першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, головного лікаря обласної лікарні Андрія Жиденка, голови обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Павла Потапка, а також керівника обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолія Лігуна. Почесні гості подякували потужному колективу закладу за збереження здоров’я тих, хто у години і дні техногенної катастрофи на атомній станції захистили людство від радіаційної небезпеки, а кращим працівникам ОРЦЗОНу вручили почесні грамоти, подяки та інші відзнаки. А ще – подарунки – оргтехніку, що допоможе підрозділам центру у щоденній роботі. У свою чергу головний лікар центру Галина Синявська розповіла про історію та сьогодення закладу, продемонструвавши пізнавальний відеоролик, підготовлений його колективом.

Також у рамках святкування відбулася науково-практична конференція щодо сучасного підходу до медичної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також учасникам АТО/ООС. Участь у конференції взяли науковці Національного центру радіаційної медицини НАМН України, зокрема, д.м.н., професор Костянтин Лугановський, д.м.н., професор Ірина Дягіль, д.м.н., професор Сергій Клименко, к.м.н. Людмила Рибченко, які докладно розповіли про європейські дослідження стосовно віддалених наслідків катастрофи на ЧАЕС.

Отже, нині роль Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення у діагностиці захворювань, спричинених радіацією, важко переоцінити. І хоча практично неможливо з’ясувати, скільки чорнобильців, членів їхніх родин, людей, що перебували у зоні зараження, а також учасників АТО/ООС довірилися медикам центру за 30 років його існування, висновок один – його співробітники роблять все можливе для того, щоб пацієнти зберегли здоров’я і їхнє життя було якомога якісним.







Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc