Меню
 
Головна arrow Новини
Медики з Новгорода-Сіверського обстежують не тільки місцевих пацієнтів, а і жителів сусідніх районів.

У КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» вже давно успішно застосовуються ендоскопічні методи обстеження пацієнтів. Так з початку року ендоскопічне обстеження в кабінеті фіброезофагогастродуоденоскіпії (ФЕГДС) виконано майже двом сотням пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Близько 12% це жителі сусідніх Коропського, Сосницького та Семенівського районів. За словами лікаря-ендоскопіста Віктора Бондаренка, під час обстежень виявлено 8 випадків злоякісних новоутворень, 24 випадки передракових захворювань, виконано 7 втручань з приводу видалення сторонніх тіл стравоходу. Окрім того, здійснено 9 заборів біопсійного матеріалу для проведення цитологічного та гістологічних досліджень. «ФЕГДС призначається пацієнтам при підозрі на онкопатологію, – розповідає Віктор Бондаренко, – що дозволяє виявити ракові пухлини на початкових стадіях. А ще це обстеження допомагає діагностувати інші захворювання ШКТ, які супроводжуються печією, втратою ваги, нудотою».

Нині ендоскопічний кабінет лікарні оснащений двома сучасними гастроскопами японського виробництва – «ОЛІМПУС» та «ПЕНТАКС». Також у кабінеті є диспенсери для дезінфікуючих розчинів, що дає змогу отримати у подальшому звання «Кабінету безпечного для пацієнта». На початку року лікар-ендоскопіст пройшов курси підвищення кваліфікації при Харківській академії післядипломної освіти.

«В середньому за рік ми обстежуємо близько 600 пацієнтів. Відтак є можливості і резерви до збільшення проведення ендоскопічних обстежень та маніпуляцій, а загалом ми нікому не відмовляємо, адже застосовуємо діагностику для пацієнтів із сусідніх районів», – наголошує лікар-ендоскопіст, – Також в нашій лікарні застосовується ректоскопія, маємо зовсім новенький ректоскоп, очікуємо на придбання колоноскопа».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc