Меню
 
Головна arrow Новини
8 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна мережа в світі. Керуючись принципами нейтральності й нероздільності, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів. До його складу входять 190 Національних Товариств Червоного Хреста, зокрема, Товариство Червоного Хреста України.

Чернігівська обласна організація Товариства ЧХУ також служить високій меті допомагати державі в її гуманітарній діяльності. Вона має представництва в кожному районі області, об’єднуючи 20 районних, 2 міські, 2 міськрайонні організації, 1157 первинних організацій та 264 волонтерів.

На території Чернігівщини Червоний Хрест реалізує чимало гуманітарних програм, серед яких: організація надання екстреної допомоги населенню, що постраждало внаслідок збройних конфліктів, внутрішніх заворушень і напруження, національних надзвичайних ситуацій та інших катастроф; утвердження в суспільстві принципів міжнародного гуманітарного права; надання медико-соціальної допомоги одиноким громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально незахищеним верствам населення; реалізація державних програм, спрямованих на охорону здоров’я;організація центрів та кімнат Червоного Хреста для соціальної підтримки та реабілітації інвалідів і самотніх людей похилого віку, складів одягу, пунктів безкоштовного надання речей для догляду та реабілітації хворих. Крім того, одне із завдань полягає у навчанні населення навичкам надання першої медичної допомоги і догляду за хворими; надання гуманітарної і благодійної допомоги та підтримка біженців, мігрантів, шукачів притулку; відновлення родинних зв’язків (возз’єднання родин), втрачених під час світових збройних конфліктів, стихійних лих, аварій, катастроф; залучення в справи милосердя волонтерів, дітей та молоді.

Один із важливих напрямків діяльності – це надання допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях. Так, у зв’язку з пожежею на території 6-го арсеналу (м. Ічня) в жовтні 2018 року для надання допомоги евакуйованому населенню в Чернігівській області Товариством Червоного Хреста України було залучено більше 50-ти волонтерів і працівників Червоного Хреста, 6 транспортних засобів, які з перших годин виникнення надзвичайної ситуації працювали у населених пунктах небезпечної зони. Організація надала допомогу евакуйованому населенню ковдрами (150шт.), постільною білизною (260 шт.), рушниками (100шт.), дитячими підгузками (22 уп.), милом туалетним ( 89 шт.), пелюшками для лежачих, медичними наборами, одноразовим посудом (3000шт.), гігієнічними наборами (100 шт.), шкарпетками, халатами, масками, серветками, продуктами харчування (м’ясні консерви, паштет, гречка, масло, солодощі, печиво, чай, цукор), тощо. У грошовому еквіваленті сума допомоги становила майже 350 тисяч гривень. В червні 2018 року у результаті інтенсивних опадів у м. Чернігові сталося інтенсивне підтоплення близько 90 приватних господарств на майже 20 вулицях міста. До надання допомоги постраждалому населенню також долучилися працівники обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Червоний Хрест – провідний лідер у світі з навчання населення навичкам надання першої допомоги. Кваліфікований тренер, співробітники та волонтери проводять в області відповідні тренінги, майстер-класи, тощо згідно з навчальними програми, сертифікованими в референт-центрі з першої допомоги Міжнародної федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Нині Товариство йде шляхом реформування та організаційного розвитку, посилюючи основні напрямки діяльності та надання послуг, що відповідають викликам сьогодення, впроваджуючи сучасні технології, розвиваючи кадровий потенціал та волонтерський рух.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc