Меню
 
Головна arrow Новини
12 травня – Всесвітній день медичної сестри. Цьому святу фактично понад сто років, адже його започатковано на честь Флоренс Найтингейл, яка організувала службу сестер милосердя за часів Кримської війни (1853-1856 років).

Медичні сестри – не просто помічники лікарів. Вони, як і медики з вищою профільною освітою, кожні п’ять років здають іспити, якими підтверджують свою фаховість. Окрім широких медичних знань медсестри мають безліч прекрасних людських якостей, головні з яких – доброта та співчуття до страждань пацієнта. Відтак їх тішить стукіт людського серця, очі, що відкрилися, самостійне дихання людини. Саме медичні сестри вдень і вночі піклуються про пацієнта, разом із ним переживають усі труднощі та допомагають одужати. Без них нічого не працює ані у хірургії, ані в реанімації, ані в поліклінічних відділеннях, ані в кареті «швидкої». У цій професії немає випадкових людей, до неї йдуть за покликанням серця та душі. За враженнями переважної більшості представниць цієї спеціальності, для них немає нічного кращого, ніж почути вдячні слова пацієнтів, яким медичні сестри разом із лікарями врятували здоров’я і повернули до життя.

З кожним роком у сестер милосердя більшає обов’язків. Нині, коли система охорони здоров’я України реформується, вони перебувають на передових позиціях боротьби із соціально значущими та небезпечними захворюваннями, здійснюють патронаж пацієнтів та оперативно реагують на всі вимоги сьогодення. Зростає, зокрема, роль медичної сестри у створенні та функціонуванні системи громадського здоров’я, бо вони беруть активну участь у роз’ясненні людям принципів здорового способу життя та профілактики захворювань, створюють передумови для того, щоб громадяни своєчасно зверталися за медичною допомогою та дотримувалися рекомендацій лікарів.

Нині на Чернігівщині працює понад 9 тисяч медичних сестер, з яких 7962 ¬– члени Громадської організації «Асоціація медичних сестер Чернігівської області» (керівник – головна медична сестра КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Тетяна Сакун) – структури, яка опікується професійним зростанням медичних сестер та захищає їхні права. Під егідою Асоціації в лікарняно-профілактичних закладах області проводяться конкурси на звання «Кращої медичної сестри року». Зокрема, нинішнього року, а саме 23 травня, відбудеться обласний конкурс «Кращий молодший спеціаліст з медичною освітою – 2019», участь у якому візьмуть не тільки сестри милосердя, а і акушерки та фельдшери. А у переддень Всесвітнього дня медичної сестри у кожному із медичних закладів області пройдуть урочистості, на яких привітають представниць цієї шляхетної професії.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc