Меню
 
Головна arrow Новини
29 травня з повторним візитом до первинної мережі медичних закладів Чернігівського району завітали фахівці ТБ/ВІЛ служби області на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном.

Моніторингова група відвідала сільські лікарські амбулаторії с.с. Ст. Білоус, Н. Білоус, Киянка, Гончарівське та ФАПи с.с. Смолін, Трисвятська Слобода.

У ході візиту відбулася зустріч із головою Гончарівської об’єднаної територіальної громади Віталієм Рудником, сільським головою с. Н.Білоус Дмитром Федоровим, старостою с. Смолін Іваном Смирновим.

Під час візиту було відмічено, що керівники на місцях приділяють увагу розвитку медичної служби, а саме покращенню матеріально-технічної бази лікувальних закладів. З фахівцями первинки обговорені питання організації виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, переадресації хворих для подальшої діагностики недуги та надання медичної допомоги, організації контрольованого лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції на амбулаторному етапі.

За рекомендаціями попереднього моніторингового візиту у травні минулого року на базі кабінету «Довіра» Чернігівської ЦРЛ відкрито сайт АРТ, що дало можливість хворим отримувати майже увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг в одному закладі. Організована належним чином також робота по контрольованому лікуванню хворих на туберкульоз. Так, зараз на амбулаторному лікуванні перебуває 18 хворих, з них 17 хворих на супроводі фахівців БО «Чернігівська МЕРЕЖА» і 1 на відео-ДОТ.

Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо облаштування в амбулаторії смт. Гончарівське пункту та місця для збору мокротиння, а також наголосили на приділенні особливої уваги наданню та покращенню послуг у сфері ТБ/ВІЛ, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc