Меню
 
Головна arrow Новини
Травматологи врятували жінці ногу

Лікарі-травматологи КНП «Чернігівська міська лікарня №2» провели надскладну операцію та врятували жінці нижню кінцівку.

Як розповів про складний випадок лікар травматолог-ортопед Сергій Тітов, до травматологічного відділення нещодавно поступила 31-річна жінка, яка постраждала внаслідок ДТП, потрапивши під причіп вантажівки.

При огляді в пацієнтки виявлено осколкові переломи великої та малої гомілкових кісток, розрив м’язів та судин. Кінцівка трималася на м’язово-шкіряному лоскуті задньої поверхні. Медичною мовою це називається «неповна травматична ампутація лівої гомілки на рівні верхньої третини».

До постраждалої застосовано противошокових заходів (знеболення, переливання крові, колоїдних розчинів тощо). Проведена зупинка кровотечі та ревізія рани. Під час операції м’язи зшили, кістку відновили шляхом накладення апарату зовнішньої фіксації та вшили рани.

«Пацієнтка швидко відновлюється. Буквально через день вона була переведена з реанімації до травматологічного відділення. Рана загоюється прогнозовано, без нагноєння. Жінка отримує профілактичну антибактеріальну терапію. Здійснена профілактика правця. Вона отримує судинні препарати для покращення мікроциркуляції, загоєння ран та антикоагулянти», – розповідає Сергій Тітов. – Нині стан пацієнтки залишається стабільним, гемоглобін піднявся до відповідних цифр, залишається незначне підвищення температури як реакція на таку серйозну травму. На рентген-контролі співставлення фрагментів кісток досягло задовільного стану, майже анатомічного. Апарат зовнішньої фіксації стабільний, виконує свою функцію. Проте він застосовується як тимчасовий засіб.

У подальшому – коли пацієнтка у більшій ступені відновиться та в неї загоїться рана – їй буде запропоновано інтромедулярний остеосинтез. Це коли всередині кістки буде поставлено спеціальний штифт. Дана конструкція дозволить зростити місце перелому. Прогноз щодо зрощення перелому досить позитивний: ходити жінка буде самостійно».Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc