Меню
 
Головна arrow Новини
9 липня у Чернігові відбувся семiнар-нарада за темою «Hoвi стратегії введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендаціях. Стратегія FastTrack «90-90-90» в Чернiгiвсъкiй області. Подальша активна децентралiзацiя з наближення послуг за місцем проживання. Проблемні питання. Шляхи покращення роботи».

Семінар-нарада проводився спеціалістами ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Міжнародного центру з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я І-ТECН для лiкарiв-iнфекцiонiстiв кабінетів «Довіра», сайтів АРТ та лікарів відповідальних за надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в районах та містах області. У семінарі взяли участь генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Микола Дейкун, голова Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко, фахівці Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У вступному слові Микола Дейкун наголосив на важливості та актуальності проведення заходу у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Він, зокрема, зазначив, що робота медичної галузі області спрямована на виконання цілей Стратегії прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції Fast Trаck, від впровадження якої очікується зниження захворюваності та попередження нових випадків інфікування ВІЛ. Відтак необхідно і надалі продовжувати децентралізацію інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відповідальність за роботу по виявленню, наданню медичної допомоги покладається на фахівців лікувальних закладів всіх рівнів надання медичної допомоги.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Галина Лисенко детально ознайомила фахівців з епідемічною ситуацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, окреслила проблемні питання та шляхи покращення епідситуації в області.

Завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення Ірина Тесленок проінформувала щодо основних елементів стратегії Fast Trаck, проаналізувала роботу сайтів АРТ, своєчасність призначення АРТ та ефективність лікування.

Лікар-епідеміолог Центру з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Тамара Куліцька проаналізувала роботу медичних закладів області по обстеженню населення на ВІЛ та взяттю ВІЛ-інфікованих під медичний нагляд. У доповіді зазначила, що при обстеженні на ВІЛ наголос в роботі необхідно ставити на індексне тестування, тестування осіб з груп ризику та осіб, що мають клінічні прояви ВІЛ.

На нараді відзначалося, що в області все більшого поширення набуває практика застосування швидких тестів, які дозволяють оперативно виявляти захворювання та розпочинати їхнє лікування.

Фахівці Центру громадського здоров’я ознайомили лікарів-інфекціоністів з впровадженням Європейських стандартів підходу до профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, з новими стратегіями введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендаціях, ефективністю проведення доконтактної профілактики.

Про важливість неурядових організацій у подолання епідемій ВІЛ-інфекції/СНІДу, проведення проектів «Заради життя» та «Helth Link» проінформувала голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко. Вона зазначила, що Чернігівська МЕРЕЖА забезпечує охоплення соціальними послугами з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих осіб.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc