Меню
 
Головна arrow Новини
ШЛЯХ, доброзичливий до дитини.

Щорічно, починаючи з 2006 року в жовтні-листопаді проводиться Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

На виконання Спільного плану дій щодо співпраці між МОЗ України та Дитячим фондом ООН/ЮНІСЕФ на 2011 рік в м. Чернігові та Чернігівській області з 31 жовтня по 6 листопада 2011 року буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом «Розкажіть мені про грудне вигодовування» .

Дослідження доводять, що найкращий спосіб вигодовування дітей - це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до 6-ти місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше.

Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров'я дітей та матерів.

Крім того, воно сприяє досягненню мети тисячоліття, а саме: зниження дитячої смертності та покращення здоров'я матерів.

Розвиваючи ідею підтримки лактації та грудного вигодовування, ВООЗ та ЮНІСЕФ у 1991 році виступили з ініціативою «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини» перетворилась в міжнародний феномен, який залучає інші міжнародні організації працівників охорони здоров'я, представників правових організацій, а також матерів до підтримки грудного вигодовування у багатьох країнах.

Близько 15 000 лікувальних закладів у світі в результаті безкомпромісного відбору одержали почесне право називатись „Лікарня, доброзичлива до дитини”, що досягли значних успіхів:

- покращились показники здоров’я батьків і новонароджених;

- знизилась частота гнійно-септичних захворювань серед новонароджених;

- зникли вогнища кишкових інфекцій серед новонароджених.

З 2004 року в закладах системи охорони здоров'я матері та дитини України широко впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах, а саме - індивідуальні пологи, участь та психологічна підтримка породіллі членами родини, індивідуальне перебування матері та дитини, методична та інформаційна підтримка матерів і новонароджених щодо грудного вигодовування.

Пологові зали, орієнтовані на проведення партнерських пологів, створені в усіх родопомічних закладах, сертифікованих на відповідність статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини”.

В акушерських стаціонарах та в стаціонарних відділеннях педіатричного профілю створено умови для спільного перебування матері та дитини.

У м. Чернігові та Чернігівській області в 2003 році розпочато сертифікацію родопомічних закладів, відповідних до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». На сьогодні цей статус присвоєно 15 закладам охорони здоров'я.

Пологовий будинок Чернігівської міської ради - перший родопомічний заклад, якому присвоєно статус „ Лікарня, доброзичлива до дитини”. Отримали такий статус наступні медичні заклади: Чернігівська обласна дитяча лікарня, Чернігівські дитячі поліклініки № 1 та № 2, Менська, Городнянська, Новгород-Сіверська, Бобровицька, Щорська, Чернігівська, Ічнянська, Куликівська, Ніжинська ЦРЛ, Ніжинський пологовий будинок, міська лікарня м. Прилуки.

Питома вага сертифікованих родопомічних закладів м. Чернігова та Чернігівської області становить 48%.

Питома вага дітей, які народились в родопомічних закладах, сертифікованих на відповідність статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини” збільшилась. Завдяки впровадженню сучасних перинатальних технологій, покращилось здоров'я матерів та дітей м. Чернігова, а саме: зменшилась захворюваність новонароджених на шлунково-кишкові інфекції, збільшився рівень дітей на виключно грудному вигодовуванні до 6 місяців.

В результаті підтримки Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Чернігові, Чернігівській області підвищилось розповсюдження та тривалість грудного вигодовування, покращились показники здоров'я дітей першого року життя. Високі досягнення жінками успіхів у грудному вигодовуванні – це безперечна запорука покращення здоров'я дітей протягом всього життєвого циклу.



Завідуюча жіночої консультації №2
Чернігівського пологового будинку,
керівник обласного центру
розширеної Ініціативи
«Лікарня, доброзичлива до дитини»
О.Й. Трикашна


Завідуюча відділенням новонароджених №2
Чернігівського пологового будинку,
національний експерт з оцінки медичних закладів
на відповідальність статусу
«Лікарня, доброзичлива до дитини»
Л.С. Дудко
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів