Меню
 
Головна arrow Новини
Грип на Чернігівщині: вже є лабораторно підтверджений випадок захворювання.

В Україні загалом та у Чернігівській області зокрема триває сезон захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. Так за повідомленням Обласного лабораторного центру МОЗ України, протягом минулого тижня на застудні хвороби занедужало понад 4300 жителів області, з яких майже 2800 – діти до 14 років, рівень захворюваності на 43% нижчий за епідемічний поріг. Загалом із респіраторними симптомами госпіталізовано 100 людей, серед яких майже 80 – діти. З початку епідсезону вакциновано 8389 людей, в тому числі 1639 дітей віком до 6 років.

Днями до вірусологічної лабораторії надійшов матеріал від хворого 60-річного жителя Чернігова з діагнозом «Грип, важкий перебіг, вірусна двостороння пневмонія». Під час молекулярно-генетичного дослідження матеріалу у пацієнта виділено фрагменти РНК вірусу грипу типу А(Н1pdm 09). Нині хворий перебуває на лікуванні у КНП «Чернігівська обласна лікарня».

Загалом рівень захворюваності на грип та ГРВІ відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Відтак лікарі наголошують: при перших ознаках застуди необхідно дотримуватися постільного режиму та виконувати рекомендації сімейного лікаря, дільничного терапевта чи педіатра. Зокрема, завідувачка інфекційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2», експерт з інфекційних захворювань Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Ворона зауважує, що грип характеризується наступною симптоматикою – раптовим підвищенням температури тіла, головним болем, ломотою у суглобах. «На відміну від звичайної застуди, хворий на грип може із впевненістю сказати, коли він захворів, адже характерні для грипу симптоми розвиваються дуже швидко. Практично за кілька годин ознаки хвороби прогресують. До лихоманки та болісних відчуттів у суглобах можуть приєднуватися біль у горлі, запаморочення, блювота, нежить і кашель. Не слід уникати звернень до лікаря, адже грип може спричинити безліч ускладнень з боку різних органів і систем», – стверджує Світлана Ворона.

За прогнозами Національної Служби здоров’я України, протягом епідемічного сезону 2019-2020 років очікується спалах трьох основних та одного додаткового штамів грипу: А H1N1, H3N2 (свинячий грип), В/Colorado і B/Phuket. Втім, практично не має значення, який саме вірус грипу буде переважати, адже в них симптоматика практично однакова. Тому лише вакцинація на фоні дотримання засад здорового способу життя здатна суттєво зменшити шанси людини захворіти на грип.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc