Меню
 
Головна arrow Новини
Ситуація з грипом та ГРВІ: за матеріалами телеконференції МОЗ України

13 січня під головуванням Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької відбулася телеконференція, на якій розглядалися питання епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, проаналізовано стан готовності регіонів до зростання захворюваності, забезпечення областей лікарськими засобами та вакцинами. Участь у нараді взяли керівники та фахівці Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За інформацією в.о генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ігоря Кузіна, з 30 грудня 2019 року по 5 січня 2020 року в Україні на ГРВІ захворіли 101175 людей, із них 65,4% – діти віком до 17 років. Зареєстровано 10 випадків грипоподібного захворювання та 12 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції.

З початку епідемічного сезону було зареєстровано 3 летальні випадки від ускладнень грипу в Тернопільський, Запорізький та Житомирський областях. Жоден з померлих не був вакцинований.

За інформацією ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за другий тиждень 2020 року в області захворіло 2745 осіб, з них 1579 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 64,5%. Госпіталізовано 61 особу, з них 45 дітей (73,8%).

Лікарі нагадують, що грип – це високозаразне вірусне захворювання, яке може привести до тяжких ускладнень. Захворювання передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні або близькому контакті. Найкраща профілактика грипу – щорічна вакцинація. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його та змушує працювати більш активно і продуктивно. Для проведення щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, який огляне вас та визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспортування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc