Меню
 
Головна arrow Новини
Катаракта "помолоділа", проте й медицина пішла вперед!

Центр мікрохірургії ока, що працює в Чернігівській обласній лікарні на базі відділення з такою ж назвою, нещодавно отримав новий ультразвуковий апарат для проведення факоемульсіфікації - "Стелларіс". За словами завідувача відділення Ірини Биховець, це машина останнього покоління, яка дозволяє видаляти катаракту через прокол діаметром 1,8 мм.

На сьогодні дану операцію в Центрі, завдяки сучасній апаратурі й новітнім технологіям, лікарі проводять на дуже високому рівні - через розріз 2-2,5 мм. Його зменшення до 1,8 мм робить оперативне втручання іще менш травматичним і дозволяє пацієнтам скоріше повертатися до повсякденних справ. Перші операції на "Стелларісі" вже успішно зроблені.

Донедавна, як розповіла І. Биховець, катаракта вважалася хворобою похилого віку. Зустрічалася, здебільшого, у людей, яким за 60. Зараз же першу ознаку цього захворювання - помутніння кришталика - офтальмологи виявляють і після 40 років. Пов'язують це із порушенням обміну речовин, хоча точно встановити причину утруднюються через довготривалий і поступовий розвиток цієї хвороби.

Катаракта буває вроджена і набута. Набута поділяється на вікову і викликану якимось захворюванням - цукровим діабетом чи травмою ока, наприклад. Діагностується легко і, на щастя, лікується. Чим раніше людина звернеться - тим кращим буде результат лікування.

"Незрілі катаракти - м'які, легко подрібнюються ультразвуком і легко аспіруються з ока, - говорить І. Биховець. - Катаракта зріла часом перетворюється в таку щільну масу, яка потребує дуже багато енергії ультразвуку. А його ж дія теж обмежена. Тому ми рекомендуємо людям звертатися по допомогу при будь-якому зниженні зору, що позначається на якості життя".


Прес-служба управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів