Меню
 
Головна arrow Новини
Потужний прорив у лікуванні кардіологічних хворих: 31 січня в КНП «Чернігівська обласна лікарня» відкрито відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. У його структурі працюватиме рентенохірургічний блок та ліжка інтенсивної терапії.

Нове відділення розраховане на сучасне лікування хворих із різними видами кардіологічної патології – гострим коронарним синдромом, інфарктом міокарда, захворюваннями серця і судин, що потребують оперативного хірургічного втручання. Також у відділенні здійснюватиметься діагностика захворювань за допомогою коронарографії, проводитиметься і стентування судин.

Участь у відкритті відділення взяли заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.А. Амосова, академік Василь Лазоришинець.

За словами Василя Лазоришинця, потребу у таких закладах важко переоцінити, адже щорічно в Україні діагностується до 40 тисяч інфарктів міокарда, 14% з яких – зі смертельними наслідками. Зокрема на Чернігівщині минулого року сталося 1,2 тисячі інфарктів, частині з таких хворих вдалося допомогти через стентування. Загалом в державі нині 43 подібних центрів, у 34 з них проводять операції на відкритому серці.

Як зазначив Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко, це вже друге профільне відділення на Чернігівщині, одне з яких успішно працює у КНП «Чернігівська міська лікарня №2». Також керівник закладу зазначив – відділення було реконструйоване та оснащене необхідною апаратурою за три місяці, причому вдалося зекономити на фінансуванні – загалом витрачено 7 мільйонів гривень, близько 5,4 млн з яких – з Державного фонду регіонального розвитку. «Передбачається, – зауважив Андрій Жиденко, – що вже влітку у відділенні можна буде провести перше оперативне втручання на відкритому серці».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc