Меню
 
Головна arrow Новини
13 березня на засіданні обласного оперативного штабу в Управлінні охорони здоров’я ОДА обговорювалися координаційні заходи щодо недопущення занесення та поширення на території області випадків коронавірусу COVID-19.

Засідання обласного оперативного штабу відбулось за участю заступника голови облдержадміністрації Андрія Подорвана, представників Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Управління Держпраці у Чернігівській області, керівників медичних закладів області та м. Чернігова.

Начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш проінформував присутніх про стан готовності лікувальних закладів на випадок поширення коронавірусної інфекції, наявність обладнання, у тому числі апаратів штучної вентиляції легень, а також витратних матеріалів, засобів особистого захисту тощо та наголосив на необхідності узгодження алгоритму дій для подальшого керівництва в роботі із запобігання поширення COVID-19 .

Члени штабу проаналізували та уточнили додаткові заходи взаємодії медичних закладів та залучених служб у разі погіршення епідеміологічної ситуації, обговорили можливі проблемні питання та надали ряд пропозицій щодо посилення роботи для недопущення занесення та поширення захворювання на території області.

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та за результатами роботи оперативного штабу було вирішено:

- посилити роботу по дотриманню обмежувальних та протиепідемічних заходів у підпорядкованих закладах та забезпечити готовність прийому хворих до інфекційних відділень/палат згідно схеми взаємодії лікувальних закладів області з госпіталізації осіб з підозрою на захворювання спричинене коронавірусом 2019-nCoV.

- у лікувальних закладах за участю представників територіальних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» провести повторне навчання медичного персоналу для відпрацювання алгоритмів дій щодо реагування на випадки гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом;

- забезпечити дотримання лікарями первинної ланки наказу та рекомендацій МОЗ України щодо алгоритму дій при зверненні пацієнтів з ознакою гострої респіраторної інфекції, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

- заборонити направляти дітей на лікування до підпорядкованих МОЗ України санаторно-курортних закладів, які знаходяться поза межами Чернігівської області;

- керівникам КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» ЧОР, КНП «ОДС «Пролісок» ЧОР, КНП «Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» ЧОР заборонити прийом дітей до підпорядкованих дитячих санаторіїв/відділення ранньої медико-соціальної реабілітації.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc