Меню
 
Головна arrow Новини
Донорство крові – справа почесна і благородна

Багато медичних закладів Чернігівщини долучилися до відзначення Всесвітнього дня донора, який традиційно проходить 14 червня. Нинішнього року він проходив під гаслом «Здавати кров в ім'я здорового світу». Безперечно, потреба в донорській крові є завжди, а виникнути вона може раптово і неочікувано для кожного через травми, кровотечі, екстрені операції тощо. Саме тому у кожній лікарні створюється оперативний запас донорської крові різних груп, котрий поповнюється із КНП «Чернігівський обласний центр крові». Але і в області, за даними центру, на сьогодні існує дефіцит досить поширеної другої групи крові та є потреба в групах крові з негативним резус - фактором. А щоб донорська кров завжди була доступна пацієнтам, треба, щоб її регулярно добровільно і безоплатно здавала достатня кількість здорових людей. І це розуміють самі медики, які долучаються до донацій та активно її пропагують. Наприклад, у КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» пройшла благодійна акція добровільної здачі крові, в якій взяли участь працівники ДСНС у Новгород-Сіверському районі. Із семи донорів чотири мали першу і два – другу групи крові з позитивним резус-фактором, а один – першу групу з негативним резус-фактором.

З початку поточного року в КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» здали донорську кров 55 осіб, з яких 15 стали донорами вперше. А ще в лікарні є картотека так званих «донорів резерву», тобто тих, хто при виникненні критичної ситуації готовий здати свою кров для хворого.

А напередодні Всесвітнього дня донора 15 медичних працівників КНП «Чернігівська міська лікарня №1» також взяли участь у цій благодійній справі, віддавши частинку цієї цілющої рідини.

Таким чином, запаси крові та її компонентів на Чернігівщині час від часу поповнюються.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc