Меню
 
Головна arrow Новини
Проблемам розвитку комбустіологічної служби в Україні, новітнім технологіям у лікуванні хворих з опіками та обмороженнями, обміну досвідом провідних вітчизняних спеціалістів цього напрямку медичної галузі України було присвячено Всеукраїнську нараду-семінар комбустіологів, яка проходила на Чернігівщині 26-27 квітня 2012 року. Лікарі з різних регіонів України, що займаються цією проблемою, побували в обласному опіковому центрі, розташованому на базі Чернігівської обласної лікарні, а обговорення відбувалося у мальовничому куточку Чернігівщини – Менському санаторію «Остреч».

Проблема своєчасного і якісного лікування хворих з опіками – надзвичайно актуальна для України, адже щорічно до стаціонарних спеціалізованих закладів в державі поступає кілька тисяч хворих з опіками різних ступенів ( у 2011 році - 45892 випадки, серед яких 35405 – серед дорослого населення, 10487 – серед дітей). Найменша кількість опіків по регіонам спостерігається у Чернівецькій, Львівській, Тернопільській, Миколаївській і Харківській областях, а найбільша кількість вже протягом останніх п’яти років спостерігається у Севастополі, Одеській, Вінницькій, Волинській, Донецькій і Луганський областях (12 – 14 випадків на 10 тис. населення).

За словами головного позаштатного комбустіолога Міністерства охорони здоров’я України Георгія Козинця, протягом останніх років загальна кількість ліжок для лікування обпечених та обморожених знизилася (2010 рік – 1279, у 2011– 1231), що пов’язано зі скороченням цілого ряду спеціалізованих відділень та окремих ліжок. Забезпеченість спеціалізованими ліжками становить 0,27 на 10 тис. населення. Летальність від цих хвороб серед дорослих становила у 2011 році – 3,52 %, тобто більше, ніж за два попередніх роки. Протягом 2011 року в Україні померло 24 дитини – 0,21%.

«Серед інших проблем у комбустіології,- зазначив Георгій Козинець, – можна визначити такі, як невідповідність умовам перебування хворих, адже всі вони, незалежно від ступеню тяжкості, повинні знаходитися у стерильних боксах, щоб не було інфікування ран. Крім того, всі хворих необхідно забезпечити якісними покривними матеріалами, особливо таких обпечених, що отримали глибокі опіки. Також необхідно довести до європейських стандартів структурну організацію відділень, адже вони обов’язково повинні працювати з реанімаційним обладнанням».

Проблема лікування опікової хвороби надзвичайно актуальна для Чернігівщини. Як зазначив заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Володимир Пулін, щорічно в області близько 1,5 тисячі хворих з опіками потрапляє на стаціонарне лікування, серед яких близько 300 – діти. Всім їм надається висококваліфікована медична допомога в обласному опіковому центрі, що діє на базі КЛПЗ «Обласна лікарня», тому і Чернігівщина може поділитися своїм досвідом у комбустіології. Крім того, спеціалізовану допомогу жителі області можуть отримати у кожній центральній районній лікарні, а в екстрених випадках спеціалісти обласного опікового центру виїжджають на консультації в райони області. В обласній лікарні є реанімобіль, яким хворих з найвіддаленішого куточка Чернігівщини можна доставити до спеціалізованого відділення. Втім, існують проблеми. В першу чергу, це – кадри, адже в області відсутній дитячий комбустіолог. «Звісно, ми можемо надавати допомогу дітям , але переважно старшим 3 років. Менших дітей ми відправляємо до лікарні Охматдит у Києві. Загалом комбустіологічна допомога на Чернігівщині надається на високому рівні, у нас є відповідне обладнання, вже виділені кошти на реорганізацію опікового центру»,- повідомив Володимир Пулін.

На нараді було заслухано низку доповідей стосовно розвитку комбустіології в України та обміну досвідом. Наприклад, головний лікар Одеського опікового центру Людмила Сороченко розповіла про використання на Одещині європейського методу раннього хірургічного втручання при генералізованих опіках та використання ксенотрансплантантів для покриття опікової рани, а також про застосування реконструктивної хірургії. Київський комбустіолог з міського центру термічної травми Андрій Жирнов познайомив присутніх із новітніми методами лікування післяопераційних ускладнень та принципами реконструктивної хірургії при опіковій хворобі. Своїм досвідом реабілітації післяопераційних хворих поділилися комбустіологи з Чернівців, Івано-Франківська. Розглянуто низку інших питань цього напрямку галузі, а також йшлося і про створення Єдиної концепції лікування опікової хвороби.






Прес-служба управління охорони здоров'я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів