Меню
 
Головна arrow Новини
Відбулося урочисте відкриття неврологічного відділення Ніжинської центральної міської лікарні імені Миколи Галицького

Робота по наближенню спеціалізованої медичної допомоги до населення – в дії: у Ніжинській центральній міській лікарні 19 липня 2012 року відкрито оновлене неврологічне відділення.

Не секрет, що неврологічні захворювання – один з головних чинників, які впливають на рівень смертності українців, адже через інсульти та інші хвороби, викликані гострими порушеннями мозкового кровообігу, щорічно помирає близько 660 тис. наших громадян. Не є виключенням і Чернігівщина – кожен п’ятий житель області (з урахуванням дітей до 18-ти років) страждає на підвищений артеріальний тиск, тобто, ризикує стати пацієнтом неврологічного відділення, а відтак – все своє життя приречений лікувати гіпертензію різноманітної етіології. Якість життя таких хворих може бути підвищена за умов ретельного дотримання рекомендацій лікарів та здорового способу життя. Крім того, існує низка інших неврологічних недуг, які також потребують втручання лікарів – судинні хвороби, розсіяний склероз, хвороби периферичної нервової системи, що негативно впливають на рівень здоров’я наших громадян.

Медична галузь Чернігівщини має можливість якісно надавати допомогу таким хворим, звісно, за умов своєчасного звернення пацієнтів до спеціалістів – неврологів. Флагманом такої допомоги в нашій області є спеціалізовані відділення в обласній лікарні та Чернігівській міській лікарні №2, а також у спеціалізованих відділеннях міських та центральних районних лікарень.

Зокрема, вже 40 років поспіль на базі Ніжинської центральної міської лікарні працює неврологічне відділення. За цей час невідкладну, планову, реабілітаційну, а також профілактичну допомогу отримали понад кілька десятків тисяч жителів Ніжина, Ніжинського, сусідніх Ічнянського, Носівського та Бахмацького районів. Звісно, матеріально-технічна база відділення за цей час піддалася певним амортизаційним впливам, а спеціалізоване обладнання стало морально застарілим. Тому одним з пріоритетних завдань з боку управління охорони здоров’я облдержадміністрації, місцевої влади стала капітальна реконструкція відділення, потужності якого повинні повністю відповідати вимогам сьогодення і, зокрема, процесам реформування медичної галузі України та Програмі соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича.

Поки що введено в дію першу чергу реконструйованого приміщення, яке розраховане на 35 ліжок. Палати одно- та двомісні, чотири палати – покращеної комфортності з окремими санвузлами та телевізорами, відповідним чином обладнана їдальня, роздаточна, пост медичної сестри та маніпуляційний кабінет, передбачені м’які меблі для відпочинку хворих та їхніх відвідувачів. Кожного року до ніжинських фахівців звертається близько 2-х тисяч пацієнтів, які вже зараз можуть оцінити, наскільки умови у відділенні стали комфортнішими.

В урочистому відкритті відділення взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, міський голова Ніжина Михайло Приходько, представники депутатського корпусу та управління охорони здоров’я, медперсонал закладу. Присутні, оглянувши приміщення відділення, відзначили високу якість проведених робіт. Як зазначив Віктор Тканко, відкриття відділення стало яскравим прикладом реалізації на Чернігівщині соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, що свідчить про послідовне і системне піклування органами державної влади медичної галузі. Зокрема, за останні роки в медицину області інвестовано 190 мільйонів гривень, а саме у Ніжинську центральну міську лікарню спрямовано понад 2 мільйони гривень. Не залишаються поза увагою виконавчої влади області інші напрямки розвитку медицини: було відкрито відділення для ветеранів Великої Вітчизняної війни, гемодіалізний центр, амбулаторії, значні кошти спрямовані на розвиток акушерсько-гінекологічної служби, для закупівлі рентгенологічного обладнання, та автотранспорту. «Впевнений, що ми спільними зусиллями зможемо зробити медичну галузь комфортною», - зазначив Віктор Тканко. У підтвердження своїх слів Віктор Тканко подарував відділенню нове обладнання.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів