Меню
 
Головна arrow Новини
Збільшення ліжкового фонду, забезпечення медзакладів киснем та розширення мережі лікарень, які отримують пакет НСЗУ для надання допомоги хворим на COVID-19 – ключові завдання, які зараз ставить перед собою обласна влада.

Про це 27 листопада повідомив на брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації перший заступник голови ОДА Віталій Загайний. За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, Віталій Загайний зазначив: боротьба з коронакризою зараз йде за двома напрямками. Перший – це належна медична допомога хворим на COVID-19. І другий – профілактика збільшення випадків, яка передбачає зменшення кількості контактів та прямих комунікацій між людьми, що своєю чергою допомагає запобігти сплеску захворюваності. Таким чином, станом на 27 листопада в області розгорнуто 1256 ліжко-місць. З них централізованою подачею кисню забезпечено 210 ліжко-місць, кисневими концентраторами – 354. Загалом – 564 ліжка, що становить 45%.

«Слід зауважити, що «ковідний» ліжковий фонд нині завантажений на 62,3%. При цьому в області є три районні лікарні заповнені на 100% – Козелецька, Ніжинська і Менська. Але ми готові до таких викликів. Належним чином організована робота з перенаправлення хворих до інших медзакладів, – поінформував Віталій Загайний. – Також стоїть важливе завдання – поступово довести показник забезпеченості кисневою підтримкою не менше 80% ліжко-місць для лікування ковідних хворих. І ми достатньо впевнено щотижнево нарощуємо кількість кисневих апаратів».

У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш розповів про надходження інформації від НСЗУ стосовно трьох центральних районних лікарень – Ніжинської, Менської та Новгород-Сіверської, які підписали договір по «ковідному пакету» і включені в перелік закладів, що можуть госпіталізувати хворих. Таким чином, допомогу таким пацієнтам вже можуть надавати 17 лікарень області. Це дає змогу збільшити ліжковий фонд і можливість лікувальним установам закупити медпрепарати, здійснювати 300% доплату медичним працівникам, залученим до лікування хворих на COVID-19.

Петро Гармаш також повідомив, що згідно з постановою Кабміну для Чернігівської області передбачено додатково виділити майже 19 млн гривень на ПЛР-лабораторії та 60 млн гривень на кисень.

«Кошти спрямують на закупівлю кисневих станцій, концентраторів та облаштування систем подачі кисню. Також за рахунок цього буде профінансовано відкриття додаткових ПЛР - лабораторій у міських лікарнях Ніжина та Прилук, Корюківській ЦРЛ, у Чернігівській лікарні № 3 та обласній лікарні, що суттєво збільшить обсяг тестувань і стане більш зручним для пацієнтів, – зауважив керівник управління.

Відтак посадовці вчергове нагадали про неухильне дотримання карантинних вимог, зауваживши, що це стає вкрай актуальним з наближенням Новорічних свят, коли спостерігається значне скупчення людей.




Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc