Меню
 
Головна arrow Новини
Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України нагадує: вакцинація – найкращий метод профілактики грипу.

Холодний період 2020 року вирізняється від попередніх одночасним поширенням як збудника коронавірусної інфекції, так і ГРВІ, зокрема грипу. Так за попередній тиждень у Волинській, Донецькій, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській та Черкаській областях загальний показник захворюваності на ГРВІ перевищив епідемічний поріг до 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

Відтак у разі поєднання цих двох захворювань у людини значно підвищується ризик появи серйозних ускладнень, які можуть призвести до вкрай небажаних наслідків. Тому тільки вакцинація здатна убезпечити організм від грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, вона безпечна і ефективна. Окрім того, всупереч поширеному міфу, щеплення аж ніяк не послаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

До епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 665 000 доз вакцини:

- 500 000 доз «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);

- 45 000 доз «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б. В.», Нідерланди, трьохвалентна);

- 100 000 доз «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна);

- 20 000 доз «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна).

Трьохвалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, які циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону, відповідно, чотирьохвалентна – від чотирьох. Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. Усі ці вакцини можна застосовувати для щеплення дітей віком від шести місяців.

Для проведення щеплення проти грипу людині необхідно звернуся до свого сімейного лікаря або педіатра, які пояснять алгоритми проведення щеплення.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc