Меню
 
Головна arrow Новини
Якщо ми не переможемо СНІД – він переможе нас!

12 лютого 2013року на засіданні прес-клубу «Ділове слово» розглядалися актуальні питання протидії на Чернігівщині епідемії ВІЛ/СНІДу та підсумки роботи обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом у 2012 році.

Проблема ВІЛ-інфекції вже понад 30 років залишається актуальною для світової спільноти, адже за даними ВООЗ, щоденно в світі вірусом набутого імунодефіциту заражається близько 14 тис. людей і ця хвороба посідає четверте місце серед основних причин смертності.

Напруженою ситуація залишається і в Україні, адже медики констатують: незважаючи на обізнаність громадян щодо шляхів передачі інфекції, широкий доступ до сучасних ефективних методів діагностики та впровадження антиретровірусної терапії, в нашій державі спостерігається «повномасштабна епідемія СНІДу». Причому, якщо раніше основним джерелом інфекції були ін’єкційні наркомани, то зараз «середньостатистичний» носій вірусу набутого імунодефіциту - громадянин 35-50-річного віку, що має родину, але схильний до незахищених та випадкових статевих стосунків. Отже, за словами головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, останнім часом суттєво змінилися шляхи передачі інфекції і на перше місце вийшов статевий шлях (друге місце посідає ін’єкційний шлях, третє – передача вірусу від матері до дитини). Втім, завдяки реалізації комплексу заходів, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу, зокрема, серед споживачів ін’єкційних наркотиків, у розвитку епідемії намітилася позитивна тенденція.

Зараз на Чернігівщині перебуває на обліку 2630 ВІЛ-інфікованих, серед яких 65 – діти, 381 особа має діагноз СНІД (поширеність становить 35,3 на 100 тис. населення). Найвищі показники у м. Прилуки, м. Чернігові, Шорському та Талалаївському районах.

Минулого року в області зареєстровано 507 випадків ВІЛ-інфекції, рівень захворюваності збільшився на 5%. Серед інфікованих чоловіки становлять 57%, жінки – 43%. Заражених статевим шляхом – 65%, ін’єкційним – 34%, діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, яким встановлено ВІЛ-позитивний статус, становлять 1%. Продовжується тенденція до зростання частки осіб, які інфікувалися статевим шляхом, від загальної кількості ВІЛ-інфікованих (2011-й рік - 57%, 2012-й рік – 65%).

Протягом минулого року діагноз СНІД встановлено 176 інфікованим, причому показник захворюваності на кінцеву стадію ВІЛ збільшився на 40%.

Микола Дейкун наголосив, що антиретровірусна терапія на сьогодні єдиний найефективніший метод, який суттєво допомагає подовжити життя ВІЛ-інфікованого, причому, значно підвищити його якість. «Незважаючи на те, що з 1 березня Урядом здійснюється перегляд умов ліцензування імпортних ліків, наш заклад ними забезпечений у повному обсязі до кінця поточного року. Отже, це дозволяє не тільки всім 814 хворим, що приймають антиретровірусну терапію, отримувати ліки згідно з графіком, а й лікувати нових ВІЛ-інфікованих». Також головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом зазначив : «…якщо люди розуміють, як передається вірус імунодефіциту, як можна запобігти хворобі та усвідомлюють реалії сьогодення – епідемію можна призупинити. Наприклад, для запобігання передачі інфекції статевим шляхом, треба виважено ставитися до вибору сексуальних партнерів, використовувати засоби індивідуальної контрацепції. Щоб інфекція не передавалася парентеральним шляхом – варто відмовитися від ін’єкційних наркотиків, використовувати чисті шприці. Попередженню передачі вірусу від матері до дитини сприятиме ранній початок профілактичного лікування та відмова від грудного вигодовування».



Прес-служба Управління охорони здоровя облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів