Меню
 
Головна arrow Новини
Що таке постковідний сидром і як поводитися тим, хто перехворів на коронавірусну інфекцію?

Як зазначила в ефірі «UA:Чернігів» лікар загальної практики сімейної медицини КНП «Чернігівська міська лікарня№2» Оксана Кальдяєва, після перенесеного захворювання люди найчастіше стикаються із такими проявами, як головний та м’язовий біль, порушення сну, пітливість, слабкість навіть при незначному фізичному навантаженні, депресивні розладу різного характеру. Також у багатьох людей зустрічається тривала тахікардія. На жаль, COVID-19 вражає всі органи і системи, але найбільше страждають легені, серце, нервова система, звідки і виникають вищезгадані симптоми.

«У постковідному синдромі тривають такі прояви, як головний біль та втрата нюху і смаку. Тобто, мають місце ті симптоми, з яких захворювання розпочиналося. До речі, симптоми, характерні для ковіду, можуть в багатьох людей тривати від одного тижня до кількох місяців », – наголошує лікар.

«Загалом, – стверджує лікар-пульмонолог КНП «Чернігівська обласна лікарня» Іван Тельнов, – говорити про якійсь сталий постковідний синдром поки зарано, адже у цьому напрямку дослідження тільки ведуться. Але вже відомо, що від цієї хвороби страждають дрібні судини головного мозку, через що у людини виникає неврологічна симптоматика та проблеми із роботою серцево-судинної системи, зокрема, у плані підвищення артеріального тиску та міокардитів».

Медики одностайні у думці, що тривалі симптоми варто лікувати на вторинному рівні надання медичної допомоги і їхнє протікання повинні супроводжувати як сімейні лікарі, так і «вузькі» спеціалісти. Наприклад,такий хворий повинен перебувати під наглядом лікаря-пульмонолога, адже в кожного термін відновлення легень різний. Відтак Іван Тельнов радить застосовувати низку дихальних вправ для насичення легенів киснем, а також звернути увагу на рекомендації, розміщені на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України, де є поради щодо відновлення роботи серцево-судинної системи та боротьби із постковідною депресією.

Важливе значення мають і прогулянки на свіжому повітрі, що сприяють надходженню кисню у кровотік. Серед інших поряд, на думку лікарів, необхідними будуть вживання виваженої кількості вітамінів та мікроелементів, хоча і у невеликих терапевтичних дозах, корегування режиму дня, особливо слід приділити увагу необхідній кількості часу, який відводиться для сну. Харчування також повинно бути як помірним, так і насиченим поживними речовинами. Тому не слід уникати овочів, готувати каші із популярних круп з невеликою місткістю вуглеводів для корегування ваги тіла.

Відтак лікарі стверджують: людина, яка вже перехворіла на COVID-19, повинна уважніше ставитися до симптомів, що мають прояви у цей час і обов’язково підтримувати зв’язок зі своїм сімейним лікарем для попередження небажаних ускладнень.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc