Меню
 
Головна arrow Новини
Ювілей Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Найбільша медична бібліотека області святкує в цьому році своє 80-річчя. У зв’язку з цим в читальному залі бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна виставка, на якій представлена література, фотографії з історії бібліотеки, її сьогодення, наукові здобутки, публікації в пресі. Ці експонати свідчать про те, що бібліотека за вісім десятиріч пройшла довгий шлях від маленької хати-читальні до сучасного бібліотечно-інформаційного закладу з 5 тис. користувачами і майже 200 тис. книжковим фондом.

Першими довоєнними директорами бібліотеки були медичні працівники: лікар-психіатр М.Л. Гайсинська та лікар-рентгенолог Й.Е. Буртковський. Пізніше, завдяки тодішнім директорам Зінаїді Михайлівні Каменецькій та, насамперед, Матвію Матвійовичу Дулі бібліотеку було добудовано, реконструйовано і в 70- 80 роках вона набула великою популярності не тільки серед медичних працівників області, а й серед медичних бібліотек України. 200-тисячний книжковий потенціал відповідав потребам лікарів та медпрацівників середньої ланки. Передплачувалось біля двохсот періодичних видань, в тому числі – іноземними мовами. Доречно відмітити, що директор М. М. Дуля мав дві вищі освіти – медичну і бібліотечну та майже 40 років присвятив становленню та розвитку скарбниці знань.

Завдяки вміло підібраним кадрам, бібліотека займала перші місця за всіма показниками серед мережі обласних медичних бібліотек України. Бібліотечними фахівцями завжди враховувались індивідуальні особливості кожного читача: професійний рівень, вік, психологічні особливості. Улюбленій справі присвятили своє життя працівники бібліотеки: Марія Кукса, Ольга Костенецька, Ганна Старушкевич, Світлана Бажан, Олена Мазко, Людмила Гаркава, Валентина Тимошенко, Ольга Шейна, Антоніна Шкаранда, Олександра Новик, Світлана Єсипенко, Галина Середенко, Олена Ященко, Ганна Мірошниченко, Ольга Шулежко, Ірина Воронцовська, Тетяна Мартиненко, Ірина Мельникова, Тетяна Власенко, Олена Годун, Валентина Дяченко, Ірина Шевченко.

З 2002 року бібліотеку очолює Надія Дмитрівна Яременко, яка зберігає надбання і добрі традиції своїх попередників, запроваджує нові методи роботи, що відповідають вимогам сьогодення. Завдяки чому у третє тисячоліття бібліотека увійшла з достатнім науковим потенціалом. Взято курс на комп’ютеризацію всіх бібліотечних процесів, а з 2004 року бібліотека має доступ до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет. Відкрито Веб-сайт, де розміщено електронний каталог, інформаційні матеріали, новини медицини, календар знаменних і пам’ятних в історії медицини Чернігівщини.

З метою створення та використання медичних інформаційних ресурсів і найбільш повного оперативного задоволення потреб користувачів у 2007 році бібліотека увійшла до Міжрегіональної корпоративної системи медичних бібліотек України, яка створена на базі бібліотеки Вінницького медичного університету.

Бібліотека продовжує розпочату ще у 1960 році ґрунтовну роботу з медичного краєзнавства. Колишній директор у співавторстві з головним лікарем обласної лікарні підготовили до друку книгу «З історії медицини Чернігівщини». Перу нинішнього директора належить книга-спогад про свого попередника М. М. Дулю, а також видання «Наші читачі – відомі лікарі Чернігівщини», присвячене 75-річчю бібліотеки. Зараз готується 2-ге видання цієї книги. Крім того, краєзнавцями бібліотеки підготовлено і видано 14 науково-допоміжних покажчиків. Серед них – 4 з історії охорони здоров’я, 4 наукові праці медичних та фармацевтичних працівників Чернігівщини та 6 персональних покажчиків, присвячених видатним лікарям нашого краю. Взагалі ж, протягом 80 років в стінах бібліотеки написано більше 50 наукових праць, присвячених краєзнавству, комплектуванню, інформаційній та методичній роботі.

Бібліографічний відділ тісно співпрацює з засобами масової інформації. На сторінках газет «Здоров’я України», «Новости медицины и фармации», «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Український медичний часопис», «Вісник книжкової палати» публікуються матеріали, присвячені видатним діячам медицини – уродженцям Чернігівщини, а також, матеріали медико-профілактичного спрямування.

Обласна мережа медичних бібліотек на сьогоднішній день об’єднує 38 бібліотек, які нараховують у своїх фондах понад півмільйона медичних видань. Завдяки створенню у 2005 році єдиного інформаційного медичного простору, маємо змогу оперативно розповсюджувати інформацію з 18-ти медичних спеціальностей для медичних закладів Чернігівщини через електронну пошту.

Наші читачі – не просто лікарі і медсестри, а з переконливістю можна констатувати – кращі лікарі і медсестри області. Серед них -120-ти присвоєно звання «Заслужений лікар України», 3 доктори медицини, 30 кандидатів медичних наук.

Незважаючи на те, що третє тисячоліття відкрило нову еру – еру комп’ютеризації, в якій інформаційно-комунікаційні технології стають одним із важливіших елементів формування нового суспільства, на перше місце, як і раніше, ставиться добре, людяне відношення до користувача, враховується особливість і відповідальність його професії. Адже вчасно надана потрібна інформація може не тільки відновити здоров’я, але й врятувати життя багатьом пацієнтам. Медична наука стрімко рухається вперед і те, що було актуально вчора, сьогодні може повністю втратити свою цінність. І саме тому медичні працівники просто не мають права не йти в ногу з часом, постійно поповнюючи свій багаж знань і відточуючи професійні навики. А бібліотека в свою чергу повинна знаходитись на хвилі останніх досягнень, перебуваючи в стадії високої професійної готовності надання високоякісної допомоги користувачу.

Головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Ірина Воронцовська

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів