Меню
 
Головна arrow Новини
ФАЛЬСИФІКАТ НЕ ПРОЙДЕ!

Маркування лікарських препаратів унеможливить потрапляння фальсифікованих лікарських препаратів до фармацевтичного ринку України. Про це 3 вересня повідомлено на засіданні прес-клубу «Ділове слово» Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Як зазначила начальник Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області Світлана Соколова, в Україні стартував проект із запровадження індивідуального маркування унікальним номером та двомірним кодом кожної упаковки лікарського засобу. Передбачається, що таке маркування зробить неможливим потрапляння до аптечної мережі неякісних, прострочених та фальсифікованих ліків. Крім того, це дозволить відстежувати зміну власника або зберігача лікарського препарату аж до кінцевого споживача.

Зараз в нашій державі діє трирівнева система контролю якості ліків, що постійно удосконалюється в залежності від вимог чинного європейського законодавства. «Гармонізація національного законодавства у сфері обігу лікарських препаратів з європейським – один з пріоритетів діяльності Державної служби України з лікарських засобів у сучасних умовах. Тому на часі зміни у нормативно-правовому регулюванні контролю якості препаратів, що гарантуватимуть пацієнтові та всій системі охорони здоров’я якість та безпеку ліків», - наголосила Світлана Соколова.

Такі позитивні зміни базуються на щорічному посланні до Верховної Ради України Президента Віктора Януковича, в якому, зокрема, йдеться «Необхідно звернути особливу увагу на якісне покращення у вітчизняній системі охорони здоров’я, яке не лише безпосередньо впливатиме на поліпшення умов та якості життя широких верств населення, а і водночас сприятиме зменшенню витрат громадян на отримання необхідних медичних послуг з охорони здоров’я, втрат суспільства через погіршення якості людського капіталу. На виконання цих завдань і спрямована діяльність Державної служби з лікарських препаратів».

З 15 лютого нинішнього року Україна приєдналася до впровадження європейських стандартів контролю якості ліків, яка починається не на кордоні при ввезенні імпортних ліків на територію нашої держави, як це було раніше, а безпосередньо при їхньому виготовленні у будь-яких країнах Європейського Союзу, де вони вже кілька років поспіль виготовляються згідно системи JMP – належної виробничої практики. Тобто, зараз українці вживають такі ж самі ліки, як і жителі європейських країн. Крім того, з березня 2013 року Україна стала 38 державою, що приєдналася до Європейської Фармакопеї. А це означає, що в нашій державі почала діяти європейська система якості лікарських препаратів і стандартні для Європи умови їхнього виготовлення. «Всі споживачі ліків у цьому можуть переконатися, - стверджує Світлана Соколова, - тепер кожна упаковка будь-яких ліків матиме не тільки штрих-код, а і спеціальне маркування, за яким можна дізнатися, де виготовлений той чи інший препарат, термін його придатності та захищений ідентифікаційний номер партії препарату. А ще – зашифрований код, який свідчить про те, що препарат виготовлений за певним фармацевтичним стандартом. Отже, маркування – своєрідний унікальний паспорт лікарського засобу».

На засіданні йшлося і про реальну роботу органів системи якості лікарських препаратів. Як зазначила завідувачка сектора Держлікслужби в області Олена Мішура, протягом року внаслідок 196 перевірок ревізори виявили порушення у 278 аптеках Чернігівщини, видано 113 приписів та 78 розпоряджень про заборону реалізації ліків. Крім того, складено 23 протоколи та винесено 24 постанови, згідно з якими держбюджет отримав понад 8 тис. гривень штрафів. Передбачається, що введення нового маркування стимулюватиме як виробників ліків та їхніх реалізаторів до більш виваженого підходу до своєї роботи та впевненості громадян у тому, що вони купують виключно якісні препарати.






Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів