Меню
 
Головна arrow Новини
Реформування – в дії!

Про хід впровадження на Чернігівщині нової моделі системи охорони здоров’я на первинному рівні та роботи з надання екстреної медичної допомоги йшлося 26 вересня 2013 року на черговому засіданні Регіонального комітету з економічних реформ за участі голови облдержадміністрації Володимира Хоменка та голови обласної ради Анатолія Мельника.

Програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» визначена необхідність реформування вітчизняної системи охорони здоров’я шляхом чіткого структурного розмежування первинного та вищих рівнів медичної допомоги, а також зміцнення ролі її первинної ланки. Саме на первинну ланку припадає головна відповідальність за надання своєчасної і якісної медичної допомоги та зміцнення здоров’я населення нашої держави.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової, основний здобуток оптимізації галузі в регіоні полягає у тому, що з початку реформ жоден з лікувально-профілактичних закладів Чернігівщини не був закритий. Крім того, цей процес не потягнув за собою скорочення кількості працюючих медиків у галузі. З метою збереження доступності медичної допомоги сільським жителям, в області реалізується принцип сумісництва та закріплення населення за найближчим лікувальним закладом, використання виїзних форм роботи. А відтак – всі сільські лікарські амбулаторії, дільничні та районні лікарні забезпечені санітарним автотранспортом, проводиться перепрофілювання дільничних та районних лікарень в лікарські амбулаторії, в тому числі загальної практики - сімейної медицини з ліжками денного перебування хворих.

«На виконання «Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України №128/201318 березня 2013 року, в області передбачено створення 27 центрів первинної медико-санітарної допомоги, з яких 23 – як окремі юридичні структури, – зазначила Галина Василькова. - Станом на 1 вересня 2013 року вже створено 24 таких центри, з них 4 – у складі ЦРЛ, що обумовлено порівняно невеликою кількістю постійного населення районів. На даний час амбулаторно-поліклінічну допомогу жителям регіону надають 247 дільничних лікарів, серед яких 119 педіатрів та 128 терапевтів, на засадах загальної практики - сімейної медицини – 232 лікаря. В області функціонує 119 закладів та 296 дільниць на засадах загальної практики сімейної медицини, з яких 11 закладів та 185 дільниць – у сільській місцевості, зареєстровано 320 штатних посад сімейних лікарів, з яких 210,75 (66%) – на селі. Таким чином, послугами сімейної медицини охоплено 50,7% населення Чернігівщини, в тому числі 57 тисяч дітей. У сільській місцевості меддопомогу на цих засадах отримують понад 85% населення.

Розроблено план на перспективну підготовку та перепідготовку лікарів за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина», згідно з яким до 2015 року в області планується підготувати 173 лікаря, в т.ч. 65- в інтернатурі та 107 – на циклах спеціалізації.

На виконання розпорядження голови ОДА від 28.02.2013р №65, з метою закріплення медичних кадрів у сільській місцевості, у 19 районах рішенням сесій районних рад ухвалено програми «Місцевих стимулів» для медпрацівників. Це стосується і міст Ніжин та Прилуки. Отже, оптимізація первинної ланки, надання медичної допомоги на засадах ЗПСМ вже дало змогу:

- зменшити кількість звернень до «вузьких» спеціалістів – направлено 6,4% пацієнтів;

- зменшити рівень госпіталізації – госпіталізовано 6% хворих;

- розпочати та завершити лікування у сімейних лікарів 87, 6 % хворим».

Також на засіданні йшлося і про роботу обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який розпочав діяльність з 1 січня 2013 року. Як зауважила Галина Василькова, зараз у структурних підрозділах Центру зареєстровано 92 бригади ШМД – 31 лікарська та 61 фельдшерська. Згідно штатного розпису передбачено 1511 посад. У складі закладу діє навчально-тренувальний відділ, який оснащений необхідними посібниками, обладнанням для відпрацювання практичних навичок з надання екстреної допомоги громадянам. На утримання Центру на поточний рік передбачено 65 млн. грн., за 8 місяців року освоєно 42 млн. грн.

Автопарк служби складається зі 118 автомобілів, поточного року завдяки спонсорській допомозі отримано 3 автомобіля класу «В» та 1 реанімобіль. Передбачається, що найближчим часом Центр ще отримає спецавтотранспорт, зокрема, відповідним Законом України та наказом МОЗ від 05.08.2013 № 690 для Чернігівської області передбачено 22,9 млн. грн. для придбання 36 автомобілів ШМД, у тому числі 3 реанімобілів для потреб служби екстреної медичної допомоги. Забезпеченість закладу пально-мастильними матеріалами становить 100%, забезпеченість медикаментами – 100%. Поточного року за кошти обласного бюджету придбано для цієї служби медикаментів та виробів медичного призначення на суму 180 тис. грн..

10-хвилинний термін доїзду до пацієнтів та постраждалих сягає 91,1% - у містах, 20-хвилинний у сільській місцевості – 88,8%. З метою забезпечення нормативу в області планується створити ще 7 пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги.

За перше півріччя року обласним Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф здійснено понад 143 тис. викликів, щодоби надходить до 807 викликів.

На Чернігівщині триває робота зі створення оперативно-диспетчерської служби Центру - виділено приміщення, отримано дозвіл на реконструкцію земельної ділянки для дизельної електростанції, розроблена та подана на експертизу проектно-кошторисна документація на виконання робіт з монтажу оптико-волоконної лінії зв’язку. Вартість робіт – понад 800 тис. грн. З початку року створено «гарячу» телефонну лінію для здійснення контролю та інформування населення області про роботу та розвиток системи екстреної медичної допомоги. Протягом цього часу надійшло 70 звернень, на які були надані вичерпні відповіді.

Учасники засідання заслухали доповіді міських голів Прилук та Чернігова, а також головного лікаря Корюківської ЦРЛ стосовно розвитку на місцях первинної ланки надання медичної допомоги, затверджено ряд протокольних рішень.

Закриваючи засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив: «Ми приступили до реалізації амбітного плану реформи охорони здоров'я, викладеного у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України Віктора Федоровича Януковича. Заходи, які проводяться в області, націлені на вирішення ключових проблем, що стоять перед системою охорони здоров'я, та виведення її на рівень, орієнтований на передові міжнародні практики. Пріоритетними напрямками реформування первинної ланки надання медичної допомоги населенню області залишаються завершення створення центрів первинної медико-санітарної допомоги як окремих юридичних структур, продовження роботи над формуванням інституту сімейної медицини і підвищення кваліфікації сімейних лікарів, формування реєстрів пацієнтів та робота над запровадженням його в електронному вигляді, створення єдиної регіональної диспетчерської та забезпечення засобами зв’язку служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, поновлення парку медичного автотранспорту санітарними машинами класу В і С.

Успішна реалізація цих заходів значною мірою залежатиме від концентрації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування».



Прес-служба управління охорони здоров’я ОДА.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів