Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівцям презентують виставку до 100-річчя від дня народження Миколи Амосова

З нагоди відзначення століття від дня народження Миколи Амосова у Чернігівській обласній науковій медичній бібліотеці розгорнута книжково-ілюстративна виставка. Цьогоріч, згідно постанови Верховної Ради України від 6 вересня 2012 року № 5214-VI, ювілей відзначається на державному рівні під егідою ЮНЕСКО. 2013 рік оголошено роком М.М. Амосова у галузі медицини.

Микола Михайлович Амосов (6 грудня 1913, Ольхово, сучасна Вологодська область, – 12 грудня 2002, Київ) – видатний лiкар - хірург, вчений, письменник, громадський дiяч, академік, дійсний член Нацiональної академії наук України, перший директор Київського науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії.

М.М.Амосов був членом Міжнародної асоціації хірургів і кардіологів, Міжнародного товариства серцево-судинних хірургів, Міжнародного товариства медичної кібернетики, Наукової ради з проблем кібернетики України, членом редколегій, редакційних рад низки вітчизняних і зарубіжних видань.

Творча спадщина вченого, який поєднав у собі талант хірурга, біокібернетика, філософа, оригінального мислителя і письменника – це вагомий внесок у досягнення вітчизняної та світової наукової думки.

Як вчений, він постійно перебував у науковому і творчому пошуку, його відданість медичній науці та хірургії, любов до людей, глибока ерудиція завжди будуть взірцем для медичної громадськості, для всіх, хто працював поряд, спілкувався з ним і знав його.

Наукові праці, літературні твори, філософські роздуми М.М.Амосова видані багатьма мовами світу.

На виставці представлені основні етапи життя, матеріали з науково-дослідної та практичної діяльності відомого вченого. Експозиція налічує понад два десятки експонатів. Серед презентованих екземплярів наукові праці, твори видатного кардіо-хірурга та бібліографічна література.

Виставку розгорнуто з метою популяризації життя та наукових праць видатного лiкаря-хiрурга, вченого, письменника, її адресовано всім, хто цікавиться історією вітчизняної науки та медицини.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів