Меню
 
Головна arrow Новини
На порозі – Миколай.

26 грудня відбувся робочий візит до КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» в.о. заступника голови облдержадміністрації, голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Музики Юрія Володимировича та начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністраціі Василькової Галини Михайлівни. Головний лікар Дейкун Микола Петрович, ознайомив присутніх з досягненнями у наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, проблемними питаннями, планами та перспективами на майбутне.

У ході візиту Юрій Володимирович ознайомився із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії, яке область отримала за кошти державного бюджету на виконання заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у рамках програми 10 Раунду, що фінансується Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Монтажні роботи по установці обладнання були завершені у жовтні 2013 року з того часу у лабораторії розпочато проведення самостійних досліджень з визначення СД4+Т-лімфоцитів методом проточної цитометрії (до встановлення обладнання дослідження проводилися у ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України».

За 3 місяці роботи на проточному цитометрі було обстежено 1424 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, проведено 5964 досліджень по 4 параметрах – СД45 (лейкоцити), СД3 (Т-лімфоцити), СД4 (Т-лімфоцити-хелпери), СД8 (Т-лімфоцити-цитотоксичні, супресори). Визначення кількості СД4 лімфоцитів-хелперів у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дозволяє оцінити ступінь тяжкості захворювання, імуносупресії, встановити стадію ВІЛ-інфікції. СД4-лімфоцити являються індикатором ефективності антиретровірусної терапії.

По закінченню візиту Юрій Володимирович зазначив, що боротьба із соціально небезпечними хворобами, насамперед, із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку території, як на державному, так і на регіональному рівнях, питання протидії визначені як стратегічно важливі. Користуючись нагодою, Юрій Володимирович і Галина Михайлівна подякували працівникам закладу за сумлінну працю у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та привітали з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів