Меню
 
Головна arrow Новини
Всеукраїнські дні захисту від атопічного дерматиту пройдуть на початку березня

За підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, НМАПО ім. Шупика, та з метою підвищення освіченості громадян про захворювання на атопічний дерматит, в Україні з 03.03.2014 по 07.03.2014 року пройдуть «Українські дні атопічного дерматиту».

Проблема атопічного дерматиту в останній час набуває все більшої актуальності, носить соціально-значущий характер. Біля 15% серед усіх дерматологічних захворювань припадає на атопічний дерматит у різних його проявах.

Атопічний дерматит відноситься до групи нейродерматозів або сверблячих дерматозів, характерною ознакою яких є свербіж, хронічний рецидивуючий перебіг та складність при лікуванні. Серед причин виникнення основну роль відіграють спадковість, ознаками якої є наявність алергічних захворювань у батьків, штучне вигодовування, ексудативні діатези у дитячому віці, ендокринні розлади, порушення центральної та вегетативної нервової системи, побутові фактори, інтоксикації та ін. Починається захворювання з проявів на кінцівках, обличчі, шиї папул, які мають колір нормальної шкіри, що можуть між собою зливатись з утворенням бляшок. На поверхні папул можуть бути лусочки, кірочки, екскоріації, тріщинки. Шкіра потовщена (інфільтрована), посилений шкірний малюнок. Висипання супроводжується сильним свербіжем, який може спонукати невротичні розлади. Нерідко саме захворювання ускладнюється вторинною інфекцією та протікає з періодичними ремісіями та загостреннями, особливо у осінньо-зимовий період.

Лікування хворих з атопічним дерматитом багатогранне. Перш за все необхідно виявити та усунути фактори, які сприяють розвитку захворювання. Лікування супутньої патології, дієтотерапія з обмеженням продуктів харчування, які мають алергоутворюючу дію. Загальне лікування як правило призначається хворим з обтяженим алергологічним анамнезом. Сюди входить призначення кортикостероїдних препаратів, використання немедикаментозних методів лікування (мікрохвильова та магніто- терапія) та інше. Системна терапія проводиться на фоні вживання ентеросорбентів та гіпоалергенної дієти. Широко використовуються антигістамінні препарати у зв’язку з провідним значенням гістаміну в розвитку більшості клінічних симптомів захворювання. Призначення вітамінних препаратів зумовлено антикератонізуючою та кератопластичною дією. Призначення ферментних препаратів сприяє повному розщепленню білків, жирів, вуглеводів у шлунково-кишковому тракті, що зменшує абсорбцію продуктів неповного розщеплення їжі.

Зовнішня терапія є невід’ємною частиною лікування атопічного дерматиту і часто займає провідну роль. Завдяки абсорбції лікарських речовин лікарські препарати для зовнішнього використання мають не тільки місцеву а також системну дію. Мета зовнішньої терапії – зняття ознак запалення, усунення сухості шкіри, відновлення ушкодженого епітелію та покращення захисних функцій шкіри.

Лікування атопічного дерматиту – це профілактика ускладнень, які можуть викликати суттєве погіршення здоров’я. Значну роль у запобіганні загострень захворювання відіграє правильне харчування, особливо протягом періоду грудного вигодовування малюків. При появі ознак захворювання необхідно усунути сухість шкіри, так як суха шкіра внаслідок втрати водно-жирової плівки втрачає захисні властивості. Не рекомендується використовувати мило з антибактеріальними властивостями. При проведенні водних процедур, бажано застосовувати спеціальні засоби (особливо для дітей). Постійне зволоження шкіри спеціальними засобами – вагомий аргумент у запобіганні загострень захворювання. Одяг, який контактує з шкірою, повинен бути з натуральних матеріалів. Для прання слід використовувати також спеціальні миючі засоби. Необхідно уникати використання подушок і ковдр з пташиним пухом та вовняних пледів.

Не слід займатись самолікуванням. Ефективні поради з профілактики та лікування атопічного дерматиту може надати тільки досвідчений лікар.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів