Меню
 
Головна arrow Новини
7 квітня – Всесвітній день здоров’я.

На жаль, незважаючи на потужну санітарно-просвітницьку роботу, широку обізнаність людей щодо причин виникнення тих чи інших захворювань, доступність сучасних методів діагностики та лікарських препаратів, людство не стає здоровішим. За спостереженнями фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, тепер на планеті існує понад 22 тисячі захворювань і їхня кількість постійно збільшується, адже діагностуються нові, часто невиліковні недуги.

В Україні, як і в усьому світі, перше місце за рівнем смертності та інвалідності продовжують посідати серцево-судинні, друге – онкологічні, третє – травматологічні захворювання.

Традиційно 7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я, мета якого – привернути увагу людства до проблем, пов’язаних із профілактикою, діагностикою та лікуванням найпоширеніших захворювань. Всесвітній день здоров’я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів на всіх континентах. За ініціативою ВООЗ тема Всесвітнього дня здоров’я 2014 року присвячена трансмісивним хворобам – інфекційним захворюваннями, що передаються через укуси комах (кліщовий енцефаліт, туляремія, лейшманіоз, висипний тиф, чума, малярія та багато інших).

Ця тема актуальна для Чернігівщини, адже з початком весняно-літнього сезону, кількість, наприклад, іксодових кліщів у природі збільшується, а їхні укуси іноді здатні призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

За словами завідувача інфекційного відділення КЛПЗ «Обласна дитяча лікарня» Миколи Картеля, наш регіон – один із небагатьох, в якому вже понад майже 50 років не спостерігається сплеску трансмісивних захворювань. «Це пов’язано, у першу чергу з тим, що Чернігівщина знаходиться порівняно далеко від головних міграційних шляхів птахів, які і є основною причиною цих хвороб, – стверджує спеціаліст. –У нас дуже добрий біоценоз, який не дозволяє збудникам захворювань пройти повний курс розвитку. Тому я за свою понад 30-річну практику лише двічі стикався з лікуванням малярії і кілька разів – кліщового енцефаліту. Так, у нашому навколишньому середовищі кліщів дуже і дуже багато, достатньо побувати в лісі чи на полі і у людини з’явиться висока вірогідність укусу кліща. Втім, на щастя, кількість кліщів, вражених бореллою, настільки низька, що іноді не береться до уваги. Ця хвороба діагностується легко та при своєчасно розпочатому лікуванні хворий одужує. Також до трансмісивних захворювань ми відносимо хворобу Лайма, а також у свій час широко розповсюджений на нашій території висипний тиф. Втім, враховуючи, що серед нашого населення часто зустрічаються непоодинокі випадки педикульозу, при появі рикетсії (збудника тифу) вірогідність епідемії саме цієї хвороби може збільшитися. На щастя, через те, що на території області проводилися і проводяться роботи з осушення боліт, ми не маємо випадків малярії. Хоча, через високу міграцію населення і можливість відвідувати країни з вологим кліматом, дехто може наразитися на небезпеку захворіти на цю недугу. Тому у таких випадках актуальним буде вдатися до антималярійних щеплень. Особливу групу трансмісивних захворювань складають арбовіруси – жовта лихоманка, конго-кримська лихоманка, колорадська лихоманка, російський літньо-весняний енцефаліт, лихоманка Сент-Луїс – особливо небезпечні інфекції, які не зустрічаються у нашому регіоні через відповідний клімат».

Микола Картель зазначає: «Завдяки сучасному стану розвитку медицини та наявності обладнання, такі захворювання діагностуються легко та ефективно піддаються лікуванню. Враховуючи, що у теперішніх умовах лише кліщі можуть становити для жителів області небезпеку, варто після перебування на природі ретельно оглянути своє тіло на предмет виявлення кліща. І якщо раніше вважалося, що його слід видаляти самостійно, то тепер лікарі закликають для цього обов’язково звертатися до медиків у найближчий лікувально-профілактичний заклад».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів