Меню
 
Головна arrow Новини
19 травня 2014 року міжнародна спільнота у черговий раз відзначила Всесвітній день боротьби із гепатитом. «Легко заразитися – важко лікуватися» – стверджують інфекціоністи, говорячи про вірусний гепатит.

Вперше Всесвітній день боротьби із гепатитом було проведено 2008 року за ініціативи Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом. А в 2011 році Всесвітня організація охорони здоров’я внесла цю дату в свій календар і Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

У цей день ВООЗ рекомендує медикам різних країн світу проводити просвітницькі акції, розповідаючи людям про шляхи зараження, методи профілактики та лікування вірусного гепатиту. Також велика увага приділяється супутнім захворюванням та наслідкам, до яких призводить ця підступна хвороба. Гепатит вважається одним з основних факторів ризику для здоров’я людства. За різними даними, зараз у світі на гепатит хворіє близько 2 мільярдів людей, тобто кожен третій житель планети. Наприклад, у деяких країнах вірусним гепатитом А перехворіло 20-30%. Крім того, до 60% жителів цих країн також є носіями збудників гепатитів В та С.

Гепатит – запалення тканини печінки. Особливо небезпечний саме вірусний гепатит, збудником якого є вірус, здатний поширюватися клітинами печінки (гепатоцитами). Гепатити, викликані різними вірусами, передаються по-різному, проте всі вони можуть викликати гостре або хронічне запалення печінки, яке може призводити до цирозу та раку.

Втім, профілактика захворювання дуже проста: по-перше – дотримання особистої гігієни (це важливо для захисту від вірусів А та Е), обережність під час переливанні крові та статевих контактах (це допоможе вберегтися від вірусів В та С). По-друге, можна зробити щеплення. Вакцина надійно захищає людину від зараження вірусами А і В.

У Всесвітній день боротьби з гепатитом лікарі розповідають людям про важливість превентивних заходів, застерігають від девіантної поведінки представників груп ризику, розповсюджують інформаційні матеріали.

«На жаль, незважаючи на те, що проникнення збудника гепатиту до організму людини легко попередити, зараз в Україні маже півтора мільйона людей є носіями вірусу, – зазначає головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачка інфекційного відділення КЛПЗ « Чернігівська міська лікарня №2» Світлана Ворона. – Уявіть собі, повний курс лікування від деяких вірусних гепатитів коштує 100-150 тис. гривень! Звісно, що у таких випадках неймовірно зростає роль саме профілактики хвороби. Тому ми, інфекціоністи, вважаємо за необхідне постійно під час прийому пацієнтів проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження захворювання. Така ж робота здійснюється зі спеціалістами – хірургами, стоматологами, працівниками станції переливання крові. Отже, тільки спільними зусиллями з боку влади, медиків і громадських організацій можна призупинити поширення цієї важкої хвороби».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів