Меню
 
Головна arrow Новини
З 1 серпня 2014 року розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, який в нашій державі вже кілька років поспіль трансформувався у Всеукраїнський тиждень пропаганди природного вигодовування, який цього року проходить під гаслом «Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя».

Понад 170 країн світу беруть участь у підтримці цієї акції. До речі, за визначенням ВООЗ, з кожним роком у близько 1300 лікувально-профілактичних закладах на всіх континентах поширюється пропаганда саме грудного вигодовування немовлят, молоді матері все більше відмовляються від використання штучних сумішей, якщо це дозволяє їхній стан здоров’я.

У рамках проведення Тижня в районах області проводяться прес-конференції , семінари, анкетування матерів щодо їхньої обізнаності переваг грудного вигодовування та підтримки лактації. Крім того, проводяться наради щодо розширення обласної мережі «Лікарень, доброзичливих до дитини». Саме на формування здоров’я дітей раннього віку і спрямовується ця ініціатива. Перші сертифікати «Лікарні,доброзичливої до дитини» отримали КЛПЗ «Чернігівський пологовий будинок», Менська та Городнянська ЦРЛ. Тепер понад 15 ЛПЗ Чернігівщини мають такі сертифікати, серед яких лікарні та поліклініки, в яких запроваджуються сучасні перинатальні технології. А саме, у «Школах відповідального батьківства» розглядаються питання підготовки сімейних пар до партнерських пологів, індивідуальних пологів із присутністю близьких людей.

За словами головного спеціаліста з неонатології Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачки відділення новонароджених Чернігівського пологового будинку Людмили Дудко, грудне вигодовування сприяє попередженню низці захворювань у дітей, починаючи від звичайного ГРВІ і завершуючи цукровим діабетом.

«Грудне вигодовування – основа формування почуття любові та прихильності матері до дитини. Наші лікарі для успішності саме такої прихильності запровадили раннє прикладання немовлят до материнських грудей у перші 30 хвилин після пологів, що дає змогу зменшити появу гнійно-септичних інфекцій, покращує перебіг ранньої адаптації новонароджених, – зазначає Людмила Дудко. – Це впливає і на формування психоемоційного розвитку дитини. Ось, наприклад, нещодавно я спілкувалася з однією мамою, яка сказала – наскільки я щаслива, що маю змогу годувати своїм молоком власну дитину! Тепер я знаю – мій хлопчик буде здоровий та матиме ефективний захист від хвороб!».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів