Меню
 
Головна arrow Новини
Санаторію "Зелений гай" добавили грошей на харчування і ліки.

Відомо, що повноцінне, збагачене білками і вітамінами харчування - одна з головних умов профілактики і лікування туберкульозу. Розуміючи це й беручи до уваги подорожчання продуктів, обласна рада з 1 червня 2010 р. збільшила видатки на харчування і медикаменти для Чернігівського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Зелений гай". Тепер на харчування однієї дитини у здравниці витрачається 35 грн. на день замість 20-ти, а на ліки - 4 грн., а не 2,8 грн., як було досі. Приємну новину персоналу санаторію повідомили начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Володимир Ященко та його заступниця Галина Василькова, які перед початком літнього оздоровчого сезону відвідали заклад. Керівники медичної сфери області перевірили готовність здравниці до прийому дітей, а потім проконтролювали їх перший заїзд.

Слід сказати, що годують дітей у санаторії, як ніде - 6 разів на день. Щодня у раціоні - м'ясо, риба, печінка, яйця, молокопродукти, сири, фрукти, овочі, соки. Калорійне харчування дозволяє дітям, особливо тим, хто вдома недоїдає, набирати до 1,5-2 кг ваги за період оздоровлення. В холодні пори року він триває 2-3 місці, влітку, в основному, 21 день. Чисте, цілюще повітря березово-соснового лісу, в якому розташований санаторій, а також комплекс лікувально-профілактичних процедур сприяють зміцненню імунітету дітей, одужанню хворих і недопущенню розвитку хвороби у тих, хто відноситься до групи ризику.

Всі діти в "Зеленому гаї" отримують кисневі коктейлі і фіточаї, вітаміни, глюконат кальцію з пектином, ехінацею-імунал, мінеральну воду, за показаннями - масаж, фізпроцедури, відвідують тренажерну залу. Персонал санаторію робить все від нього залежне, щоби діти були ситими, задоволеними, жили в чистоті і теплі, мали добре самопочуття і не нудьгували. Останньому, зокрема, сприяють робота бібліотеки, лялькового театру, численних гуртків ("Природа і фантазія", "Золота голка", "Чарівний художник", "Паперовий світ", "Українська пісня" та ін.), гра в шахи чи шашки, організація екскурсій історичними місцями Чернігова, відвідування театру чи філармонії, прогулянки катером по Десні.

Завдяки зазначеному вище, санаторій "Зелений гай" користується великою повагою і любов'ю у дітей і батьків.

- Якщо почитати відгуки про дитячі протитуберкульозні санаторії України на форумі в Інтернеті, то про "Зелений гай" вони найкращі, - зазначає мама однієї пацієнтки здравниці Валентина Гайдей. - Моя донька тут уперше, і їй усе подобається. Тут так гарно, як в раю: скрізь чисто, красиво, а годують краще, ніж удома!!

У Іринки Гайдей із Чернігова - збільшене манту. А це вже показання для отримання безкоштовної путівки в протитуберкульозний санаторій. Як пояснили медики, збільшене манту свідчить, що дитина "зустрілася" з туберкульозною паличкою. Це сталося поза домом, оскільки в сім'ї дівчинки всі здорові. Профілактичне лікування, яке дитина одержить у санаторії, повинно ослабити цю паличку, а то й взагалі її знищити. Після проходження оздоровчого курсу манту в наступні роки повинно спадати. Інфікування - це ще не хвороба, і таких дітей відносять групи ризику.

До 2002 року "Зелений гай" був обласним кардіоневрологічним санаторієм. Життя змусило його перепрофілювати, і тепер він надає послуги дітям, які пролікувалися в стаціонарі і потребують закріплення результатів лікування, які контактували з хворими на туберкульоз, а також тим, у кого збільшене манту. Близько 60% санаторського контингенту - діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування, діти-сироти чи напівсироти, діти-інваліди. Всі путівки в здравницю - безкоштовні, розподіляються через протитуберкульозні диспансери.

За словами головного лікаря санаторію Миколи Шарики, літній оздоровчий сезон 2010 року в "Зеленому гаї" розпочався 31 травня і триватиме до 27 серпня. За 4 заїзди тут планується оздоровити 460-470 дітей віком від 6 до 16 років.

До нового оздоровчого сезону в санаторії підготувалися належним чином: все пофарбували, побілили і прибрали, прикупили спортивно-ігровий інвентар, умілими руками столяра Дмитра Сухомлина виготовили необхідні меблі - шафи для одягу, тумбочки, лавочки в актовий зал. Завдяки спонсорській допомозі розжилися новим телевізором, караоке, апаратом для виготовлення киснево-синглетних сумішей, дуже корисних для оздоровлення органів дихання.















Прес-служба управління охорони здоров'я
Чернігівської облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів