Меню
 
Головна arrow Новини
23 грудня під головуванням в.о. голови облдержадміністрації Журмана Сергія Миколайовича та за участю начальника управління охорони здоров’я, Гармаша Петра Петровича відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Відкриваючи засідання, Сергій Миколайович зазначив, що соціально-небезпечні захворювання такі як ВІЛ-інфекція, туберкульоз та наркоманія, займають провідні місця серед нагальних проблем сучасності. На його переконання, ці хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

У своєму виступі головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Дейкун Микола Петрович наголосив, що в результаті реалізації обласної програми забезпечення профілактики, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009-2013 роки вдалося досягти значного прогресу у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в області і цю діяльність необхідно продовжити. Поставлені завдання Програми виконані на 93%. Зокрема, забезпечено широкий доступ населення, у тому числі осіб з ризикованою, до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, у всіх районах області створені та функціонують кабінети «Довіра», відбулося широке охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією, забезпечено соціально-психологічний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, знижено рівень вертикальної трансмісії, 100% дітей до року, народжених ВІЛ-позитивними матерями, забезпечено сухими молочними сумішами та щомісячною соціальною державною допомогою тощо.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дубров Валерій Павлович відмітив, що всі хворі, що перебувають на лікуванні у закладі проходять обстеження на ВІЛ-інфекцію. Інфікованіть ВІЛ серед хворих на туберкульоз залишається високою та складає біля 17%. Протягом останнього року відбулося покращення взаємодії фахівців протитуберкульозної та ВІЛ-сервісної служб області з питань ко-інфекції ТБ/ВІЛ. Зокрема, до роботи в обласному протитуберкульозному диспансері залучені лікар-нарколог та лікар-інфекціоніст обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та 2 соціальні працівники Чернігівського обласного відділення ВБО ЛЖВ, що дало позитивний ефект у лікуванні хворих з поєднаною патологією.

Начальник Управління охорони здоров’я, Гармаш Петро Петрович, зазначив, що всі заходи з боротьби та профілактики ВІЛ-інфекції та туберкульозу, передбачені попередньою програмою, були виконані. У даний час в області вже розпочато розробку нової цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014—2018 роки. У 2015 році її подадуть на затвердження депутатам обласної ради.



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів