Меню
 
Головна arrow Новини
У проблемі подолання епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу не має бути відсторонених - ані влади, ані громадських організацій, ані самого населення, яке повинно бути обізнаним щодо шляхів поширення та профілактики цих захворювань. На цьому 4 березня наголошували учасники семінару-наради по підсумкам боротьби із соціально небезпечними захворюваннями, яких проводився у Чернігові.

Вже понад 10 років на Чернігівщині, як і в Україні загалом, поширюються епідемії двох небезпечних захворювань – ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Незважаючи на позитивні зрушення в їхній профілактиці, виявленні та лікуванні, й досі залишаються актуальним активізація мультирезистентного туберкульозу, його поєднання зі СНІДом, а також поширення наркоманії та алкоголізму серед хворих та носіїв цих інфекцій. Тому медикам доводиться, так би мовити, вести «бої» проти цих захворювань на кількох «фронтах» одночасно. Наприклад, якщо вдається певною мірою забезпечити доступ ВІЛ-інфікованих до лікування, одразу ж з’являються групи ризику (жінки комерційного сексу, чоловіки з нетрадиційною статевою орієнтацією), у середовищі яких відбувається сплеск захворюваності. Або як тільки протитуберкульозна служба отримує ефективні ліки – виявляється все більше випадків невиліковних мультирезистентних форм сухот.

Протягом минулого року в області відбулося зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію та зменшення захворюваності на всі форми туберкульозу та на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз. Захворюваність на ВІЛ-інфекцію становить 48,3 на 100 тис. населення, на туберкульоз – 62,6 на 100 тис. населення, на ко-інфекцію – 9,6 на 100 тис. населення. З приводу ВІЛ-інфекції у 2014 році зареєстровано 511 осіб. У віковій структурі переважає група 30-39 років, домінуючий шлях передачі ВІЛ/СНІДу в області – статевий. Туберкульоз є найпоширенішим СНІД-індикаторним захворюванням, а також основною причиною інвалідності та смертності людей, які живуть з імунодефіцитом. Минулого року у структурі СНІД-індикаторних захворювань туберкульоз склав 45%.

«Мета семінару-наради – обговорити спільні дії боротьби із цими інфекціями. Нарада нам допоможе порушити проблематику поширення соціально небезпечних захворювань в регіоні, визначити шляхи, по яких ми будемо рухатися далі, особливо у плані ефективного використання бюджетних коштів, коштів, що нам надають країни-донори, – зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. – Також актуальним є напрямки боротьби з імунодефіцитом та туберкульозом, що викладені в обласній цільовій Програмі протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, розрахованій до 2018 року, яка буде затверджена на місцевих рівнях, адже вона також потребуватиме коштів з районів. Сподіваємося, що Програма буде затверджена на одній із сесій обласної ради».

«Одна з головних проблем боротьби із цими захворюваннями полягає у виявленні недоліків в самій організації надання медичної допомоги, – наголосила директор галузевого проекту «Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я Наталія Заїка. - Проблема потребує комплексного підходу, зокрема, залучення ресурсів соціального сектора, освітніх організацій, громадськості. Наш проект і працює над удосконаленням медичної допомоги хворим, покращуємо координацію зусиль медичних закладів, неурядових організацій, щоб полегшити доступ населення до отримання медичних послуг».

На семінарі - нараді наголошувалося, що кожна людина може зробити свій внесок у подолання епідемії – не боятися людей, що вже інфіковані, своєчасно звертатися як за медичною допомогою, так і за консультуванням, довіряти медикам, які займаються цими проблемами, адже в області, як і в Україні загалом, існує доволі ефективна терапія.

Учасники наради отримали роздаткові матеріали по цій тематиці, обмінялися думками щодо методів профілактики захворювань, заслухали доповіді спеціалістів.




Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів