Меню
 
Головна arrow Новини
2 квітня 2015 року на базі кабінету «Довіра» Козелецької центральної районної лікарні відкрито сайт антиретровірусної терапії.

У Чернігівській області проводиться робота щодо децентралізації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД у тому числі шляхом створення сайтів для проведення антиретровірусної терапії у закладах охорони здоров’я. Такий сайт створений у Козелецький ЦРЛ. До цього часу ВІЛ-інфіковані області мали змогу отримувати спеціальне лікування лише в обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом та на сайті на базі антиретровірусної терапії кабінету «Довіра» Прилуцької ЦМЛ.

Відкриттю сайту передувала ретельна підготовча робота фахівців обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та Козелецької ЦРЛ за сприянням Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Це підбір пацієнтів, навчання персоналу, вирішення організаційних питань, доставки та зберігання препаратів. За підтримки Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проведено ремонт, оснащено меблями та комп’ютерною технікою кабінет «Довіри» Козелецької ЦРЛ.

Заступник начальника Управління охорони здоров’я Володимир Пулін зазначив, що відкриття сайту проводиться у рамках виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, наказу МОЗ України від 12.09.2014 №463 «Про затвердження Комплексного плану розширення доступу населення до профілактики ВІЛ-інфекції, діагностики, лікування, догляду та підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні», наказу Управління охорони здоров’я облдержадміністрації від 23.06.2014 №132 «Про децентралізацію надання антиретровірусної терапії в області» та з метою максимального охоплення ВІЛ-інфікованих спеціалізованим лікуванням за місцем проживання.

«Саме вчасне призначення антиретровірусної терапії має визначальний вплив на продовження та якість життя хворих і є вагомим елементом профілактики ВІЛ-інфекції серед населення, – підкреслив Микола Дейкун. – Слід пам’ятати, що використання АРВ-терапії знижує ризик передачі ВІЛ від однієї людини іншій. Антиретровірусну терапію в області отримують 1500 осіб, з них жителів Козелецького району – 68. Як показує практика, наближення розширених ВІЛ-сервісних послуг додає можливості у найкоротші терміни покращити охоплення диспансерним наглядом осіб, у яких виявлено ВІЛ-інфекцію, своєчасно розпочати лікування та знизити розповсюдження ВІЛ - інфекції серед населення району».

На відкриття сайту зібралися працівники Козелецької ЦРЛ, представники громадськості, засобів масової інформації.




Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів