Меню
 
Головна arrow Новини
Малечі бажано рости в одному домі.

Виконуючи протокольне доручення, отримане на нараді за участю заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віктора Тканка, управління охорони здоров’я опрацьовує можливість об’єднання двох прилуцьких дитячих будинків в один. Про це повідомив начальник управління Володимир Ященко.

"Це питання розглядається, перш за все, в інтересах самих дітей, для яких переведення в 4-річному віці з одного дитбудинку в інший, причому всього на 2 роки, є важкою психологічною травмою", – сказав він.

У комунальному закладі "Прилуцький обласний будинок дитини "Надія" діти перебувають від народження до 4-х років. Там їм забезпечений належний медичний догляд, створені гарні умови для розвитку, виховання і навчання. По досягненні малюками 4-річного віку їх переводять в дошкільний навчальний заклад "Дитячий будинок інтернатного типу", який знаходиться через паркан від "Надії" – на тій же вулиці. Ще через 2 роки малеча знову переживає розрив з усім, до чого звикла – її відправляють у школу-інтернат.

На думку медиків і психологів, часті зміни оточення і звичного ритму життя, особливо у ранньому дитячому віці, негативно позначаються на емоційному стані дитини та її внутрішньому самопочутті. Звикнувши до "мамок-няньок", які піклуються про неї від самого народження, малеча тяжко переживає розлуку з ними. При цьому в неї гальмується розвиток почуття стабільності, комфортності, впевненості в собі, власної значущості. Ця проблема давно хвилює колектив дитячого будинку "Надія", головний лікар якого Надія Ющенко давно й неодноразово висловлювала бажання піти на будь-яке реформування, аби тільки діти залишалися в закладі до шкільного віку.

І ось час настав. Нова влада взяла курс на створення єдиного медичного простору і оптимізацію мережі гуманітарних закладів, тож є сподівання, що вищеозначену проблему "державних" дітей-сиріт невдовзі буде розв’язано.

На думку керівництва управління охорони здоров’я, доцільним було б залишати дошкільнят на базі дитбудинку "Надія". Адже у цьому чудово оснащеному закладі сьогодні функціонує тільки 90 ліжок із двохсот, на які він розрахований. Тут є сучасне медичне та реабілітаційне обладнання, необхідне для поліпшення здоров’я дітей-інвалідів, кваліфікований кадровий потенціал, велике впорядковане й зелене подвір’я. Сам же корпус відремонтований за сучасними стандартами, обставлений новими меблями, забезпечений іграшками та навчальним матеріалом.Прес-служба управління охорони здоров'я
Чернігівської облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів