Меню
 
Головна arrow Новини
Низку актуальних питань роботи педіатричної галузі Чернігівщини, а також підсумки роботи служби за перше півріччя 2015 року обговорено 21 липня на обласній нараді лікарів-педіатрів.

Участь у нараді взяли лікарі КЛПЗ «Обласна дитяча лікарня», спеціалісти з районів області, а також представники Національної академії післядипломної медичної освіти імені П.Л. Шупика.

Основну увагу приділено стану санаторно-курортного оздоровлення дітей Чернігівщини, імунопрофілактиці, посиленню роботи з профілактики туберкульозу серед дітей, боротьбі з дитячою смертністю, а також кадровим питанням галузі.

На Чернігівщині, як і в Україні в цілому, зберігається вкрай незадовільна ситуація із забезпеченням імунобіологічними препаратами для профілактичного планового щеплення. Вакциною «Пентаксим» проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту і ХІП-інфекції область забезпечена лише на третину. Ця проблема викликає неабияку стурбованість серед лікарів, адже зривається графік планового щеплення. Втім, на нараді повідомлено – заявка згідно з квотою на отримання цієї вакцини вже надіслана до відповідних інстанцій. Є сподівання, що ця вакцина може надійти в область наприкінці серпня – початку вересня. А з вакциною проти туберкульозу ситуація краща – за словами головного позаштатного спеціаліста з педіатрії УОЗ ОДА Людмили Кривець, наш регіон – чи не єдиний на сьогодні в Україні, де ця вакцина є. Починаючи із жовтня 2014 року, в області із дотриманням графіка здійснюється вакцинація проти туберкульозу. Також в достатній кількості регіон забезпечений вакциною проти епідпаротиту, кору та краснухи. Таким чином, можна стверджувати, що стан виконання плану з імунопрофілактики на Чернігівщині – один з найкращих в Україні.

Приділяється велика увага оздоровленню дітей – зазначає Людмила Кривець. У санаторно-оздоровчих закладах області – «Зеленому Гаю», «Проліску», та «Дружбі», – вже оздоровлено понад чотири тисячі дітей з Чернігова та області. Заклади працюють на повну потужність. Крім того, в них відкрито додаткові ліжка аби охопити оздоровчими послугами якомога більшу кількість дітей. Кілька десятків маленьких жителів Чернігівщини також оздоровлюються у закладах, підпорядкованих МОЗ України.

Йшлося і про проблеми, зокрема, забезпечення педіатричними кадрами: в кількох районах області – Борзнянському, Талалаївському, Сосницькому працює лише один педіатр, а у Срібнянському районі взагалі педіатра немає. Область лише на 70% забезпечена педіатричними кадрами (обласна дитяча лікарня забезпечена лише на 63%), причому половина з тих, хто працює – пенсійного віку.

У рамках підсумкової наради проведено конференцію з актуальних питань педіатрії за участі професора кафедри педіатрії НАПМО імені П.Л. Шупика В’ячеслава Бережного та доцента цієї кафедри Валентини Козачук, а також спеціалістів управління охорони здоров’я, які презентували цикл лекцій щодо підвищення якості надання медичної допомоги дітям Чернігівщини. Зокрема, з київськими гостями обговорено шляхи подальшої співпраці з консультування та лікування чернігівських дітей.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів