Меню
 
Головна arrow Новини
Відтепер умови перебування хворих у Левоньківській психіатричній лікарні (Чернігівський район) будуть під особливим контролем керівництва медичної галузі області: при Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації створено спеціальну робочу групу щодо контролю у цьому закладі умов перебування тамтешніх пацієнтів.

Відтепер умови перебування хворих у Левоньківській психіатричній лікарні (Чернігівський район) будуть під особливим контролем керівництва медичної галузі області: при Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації створено спеціальну робочу групу щодо контролю у цьому закладі умов перебування тамтешніх пацієнтів.

Приводом до звернення уваги до умов лікування та реабілітації пацієнтів лікарні стало розміщення на сайті Уповноваженого Верховної ради України з прав людини (http://www.ombudsman.gov.ua) висновків виїзної комісії цього поважного органу, яка кілька днів тому виявила низку порушень у закладі: зокрема, на кожного із понад 130 пацієнтів припадає лише по 2 м2 площі, на їхнє харчування та лікування виділяються мізерні кошти, лікарі начебто вільно розпоряджаються власними грошима хворих, а трудова реабілітація займає чи не весь вільний час пацієнтів. З цього приводу молоді активісти Чернігова влаштували пікет біля обласної прокуратури, до якої було направлено відповідного листа.

Керівництво Управління охорони здоров’я облдержадміністрації оперативно відреагувало на ці факти, поспілкувавшись із громадськими активістами та журналістами. За словами начальника Управління Петра Гармаша, керівники галузі обізнані з більшістю проблем у закладі. Втім, факти порушень прав пацієнтів у ньому неможливі, мають місце певні недопрацювання.

«Так, недоліки, які існують у лікарні, пов’зані з недостатнім фінансуванням медичної галузі в цілому, – зазначив Петро Гармаш. - Згідно з розпорядженням УОЗ ОДА, було створено робочу групу, яка оперативно провела перевірку у закладі. Вже є напрацювання стосовно того, щоб якомога швидше вирішити питання щодо скорочення кількості пацієнтів (зараз їх там понад 130 осіб) шляхом переведення їх до інших профільних закладів, зокрема, до обласної психоневрологічної лікарні. Втім, виникає низка питань – через скорочення ліжок треба буде скорочувати і медичний персонал, яких там працює близько 90 людей – лікарів, медичних сестер, працівників допоміжних служб. Це займе певний час. Крім того, ми повинні вишукати можливості покращення матеріально-технічного стану лікарні, незважаючи на те, що коштів на охорону здоров’я виділяється обмаль. Нами буде розроблено графіки стажування та перенавчання спеціалістів, що працюють у Левоньках. Втім, деякі з недоліків, вказані на сайті Омбудсмена, не відповідають дійсності. Зокрема, летальність у лікарні становить не 11%, а 6%. І це треба взяти до уваги, адже у закладі знаходяться невиліковно хворі, що перебувають у ньому протягом тривалого часу. Крім того, туалети для пацієнтів розташовані у кожному з відділень, на складі знаходиться необхідна кількість постільної білизни. Зауважу – кожен із членів робочої групи буде надавати свої пропозиції щодо покращення роботи закладу, ми їх підсумуємо, зробимо відповідні висновки і будемо оперативно працювати над усуненням».

Що ж стосується власних грошей пацієнтів, то, за словами головного лікаря КЛПЗ «Обласна психоневрологічна лікарня» Володимира Ященка, вони отримують пенсію через відповідні органи ПФУ за допомогою поштового зв’язку. Крім того, головний профільний заклад області готовий надати для пацієнтів Левоньок та персоналу свою матеріально-технічну базу. «Ми будемо допомагати лікарні усувати їхні проблеми. А про так звану «трудотерапію», то її замінили терміном «реабілітація», яка дуже допомагає у лікувальному процесі, – наголосив він, – а взагалі, ми виконуємо вимоги Закону України «Про психіатрію», який вміщує всі алгоритми лікувального та реабілітаційного процесу у таких закладах. Ми розробили п’ятирічну програму з реформування психіатричної галузі області. Вже дещо нам вдалося зробити. І хоча всім би не завадило належне фінансування, ми йдемо шляхом наближення спеціалізованої медичної допомоги до населення, відкриваємо наші відділення у Семенівці, Новгород – Сіверському, плануємо на базі однієї з Прилуцьких лікарень також відкрити відповідне відділення».

«У лікарні не існує проблеми реабілітації, є проблема лікарських кадрів, – зауважив головний позаштатний спеціаліст з психіатрії УОЗ ОДА Валентин Срипник, – тому реабілітацією повинен займатися кожен працівник лікарні. Враховуючи, що наші пацієнти – особливі люди, то реабілітація для них – невід’ємна частина процесу лікування. Не треба дотримуватися хибної думки, що Управління охорони здоров’я до цього не мало уяви про справи Левоньківської лікарні. Є план перевірок, туди періодично приїжджають наші фахівці. А коли приїхали з офісу Омбудсмена, клубок проблем, вийшов назовні та визначив напрямок, за яким ми і будемо поступово вирішувати проблеми закладу. До речі, не слід вважати, що така лікарня – одна в Україні, в нашій державі безліч сільських лікарень подібного типу, які також потребують уваги з боку не тільки органів місцевого самоврядування, а і держави у цілому».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів