Меню
 
Головна arrow Новини
4 вересня на чернігівському стадіоні «Юність» лунали вибухи, горіли димові шашки, виносили поранених та надавали їм медичну допомогу: в обласному центрі пройшли масштабні навчання з тактичної медицини. Вони мали на меті ознайомити призовну молодь, студентів вишів та учнів старших класів шкіл навичкам долікарської допомоги.

Навчання організовано за участю обласної організації ТСО України, громадської організації «Білі берети», обласної організації Товариства Червоного Хреста України, волонтерських та громадських організацій за підтримки Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту.

Участь у навчанні взяли понад сто юнаків та дівчат, серед яких такі, що вже знаються на правилах рятування людей, а також ті, що вперше знайомляться із ними.

Студент Чернігівського медичного коледжу Сергій М. – «Звісно, нас вчили надавати першу медичну допомогу, правилам іммобілізації, зупиняти кровотечу та робити штучне дихання. Втім, на практиці я такого ще не робив. Тому сьогоднішні навчання – унікальний випадок для закріплення теоретичних знань».

Студентка Чернігівського Національного технологічного університету Світлана А. – «Я вперше на таких заняттях, вражена їхньою масштабністю. Хочу навчитися рятувати людей, адже ми живемо у дуже неспокійний час і невідомо, коли отримані знання можуть знадобитись».

Волонтерка Громадської організації «Оберіг» Оксана П. – «Я двічі була в зоні АТО, бачила людей, що постраждали від артобстрілів. Вважаю, якби оточуючі знали б, як надавати першу долікарську допомогу, жертв серед мирних жителів було б набагато менше».

«Такі заняття дуже і дуже необхідні, – зазначив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. – Мало хто з людей – неспеціалістів володіє навичками, які можуть врятувати життя постраждалих під час масових заворушень, терористичних актів, інших надзвичайних ситуацій. Управління охорони здоров’я облдержадміністрації активно долучилося до проведення таких навчань, надало високопрофесійних фахівців, що на практиці демонструють алгоритми дій, спрямованих на порятунок постраждалих».

Трьома бригадами «швидкої» прибули на навчання співробітники Обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони демонстрували, як проводити штучне дихання, непрямий масаж серця, визначати ступінь поранень та вчили принципам сортування постраждалих.

«В нашому закладі постійно працює навчальний центр, де ми проводимо заняття з організованими групами, – наголосив директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко. – Маючи неабиякий досвід роботи з постраждалими, наші спеціалісти можуть поділитися ним із молоддю, яка хоче і вважає за потрібне вчитись таким необхідним навичкам. Адже ніхто не знає, коли, як, кому і за яких обставин може бути потрібна допомога оточуючих. Для цих занять ми надали обладнання, манекени, іммобілізаційний матеріал, що використовується нашими спеціалістами під час рятування людей».

Під час навчань проведено лекції з правил поводження із невідомими предметами, що можуть бути знайдені в місцях масового скупчення людей, рятувальники Товариства Червоного Хреста продемонстрували навички спасіння людей, які потрапили під завали та обстріли, а медики охоче поділилися неоціненним досвідом повернення постраждалих до життя.










Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів